Чи погодиться Україна прийняти Крим без Севастополя

В останні дні російські ЗМІ активно обговорюють варіант, за якого Росія віддасть Україні Крим, але без Севастополя, або поверне і Севастополь, «покористувавшись» ним ще півстоліття в якості бази для свого флоту
Depo.Влада
14 січня 2015 14:41
ФОТО: depo.ua
Чи погодиться Україна прийняти Крим без Севастополя
Чи погодиться Україна прийняти Крим без Севастополя

Примітно, що про такий варіант висловлювалися не тільки російські ЗМІ, політтехнологи і учасники «ватних» форумів, але й обмовився народний депутат України Антон Геращенко.

depo.ua поцікавився у політологів, наскільки взагалі реальний варіант повернення Криму без Севастополя, чи підуть на це кримчани, Україна і чи прийме міжнародна спільнота.

Віктор Уколов, політтехнолог: Севастополь - пухлина на тілі Криму, і необхідно, щоб він став українським

Повернення Криму реально, але в довгостроковій перспективі - спочатку треба вигнати окупантів з Донбасу і припинити бойові дії, вирішити проблеми на сході України. Але повернення Криму без Севастополя... Не думаю, що це реально.

Севастополь - це постійна пухлина на тілі Криму, і необхідно її нейтралізувати, тобто треба, щоб Севастополь, як і Крим, був українським.

У 1993 році Україна пішла на компроміс, погодилася на розміщення бази Чорноморського флоту Росії на території Севастополя, і це врешті-решт призвело до анексії Криму, тому що сепаратисти відчували близькість російської військової сили і були більш нахабними, більш активними, ніж, наприклад, в Одесі чи Дніпропетровську. Якщо залишити в Криму базу Чорноморського флоту, рано чи пізно ситуація повториться.

Як до заяв можливості повернення Криму без Севастополя поставиться світове співтовариство? Коли народний депутат говорить дурниці, це впливає на ставлення до нього особисто, але ставлення до України через заяви окремого депутата не зміниться. Він же не є представником державної влади, таким як президент або міністр закордонних справ. Тож, я думаю, цього просто не помітять, як і багато інших заяв багатьох народних депутатів.

Володимир Фесенко, політолог: Поки Путін при владі, ніхто нічого взагалі не буде віддавати

Поки Росія залишається досить цілісною країною і поки в ній не буде системної кризи, яка призведе до руйнування її державності, поки при владі Путін, ніхто нічого не буде України віддавати. Не для того вони це забирали, щоб віддавати.

А Антон Геращенко - молодий недосвідчений політик, який часто живе у світі власних ілюзій і суб'єктивних уявлень.

Мустафа Джемілєв, народний депутат України: Не дарувати ні метра

У нас немає жодного квадратного метра, який ми могли б комусь дарувати. На якій підставі? Кримські татари будуть проти такого варіанту, і Україна буде проти таких угод.

І тепер вже зрозуміло, що Чорноморський флот завжди там буде становити загрозу, тому беззастережно з Криму повинні бути виведені всі війська і всі бази.

Фото: Макс Левін/lb.ua, Укрінформ, Кирило Чуботіна/depo.ua