СНД не хоче відпускати Україну зі своїх "дружніх обіймів"

Співдружність незалежних держав (СНД) продовжить запрошувати Україну на засідання та інші заходи об'єднання до тих пір, поки Київ офіційно не перестане бути частиною організації

Про це повідомив виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв, інформує Depo.ua з посиланням на "Известия".

За його словами, недавнє доручення українського президента Петра Порошенка про перегляд угод, підписаних Україною в рамках співдружності, не говорить про прийняття рішення про повний вихід країни з об'єднання.

"Ми, безумовно, будемо це робити, оскільки Україна в даний час знаходиться в складі Співдружності Незалежних Держав. Ми багато разів чули подібні заяви про вихід країни з СНД. Проте офіційних документів з цього приводу з Києва до виконкому СНД не надходило", – заявив Лебедєв.

При цьому, на Росії зазначили, що нібито двоє співрозмовників в українських дипломатичних колах заявили, що Київ більше не бажає отримувати ніяких офіційних запрошень від СНД. Цю інформацію також підтвердили і в структурі співдружності.

Сергій Лебедєв додав, що держави співдружності з жалем сприйняли б вихід України з СНД, оскільки "нас пов'язують багаторічні економічні, культурні та просто людські узи".

"Наскільки ми знаємо, президент України доручив проаналізувати всі договори і угоди, в яких Україна бере участь в рамках СНД, і вийти з тих, які нібито невигідні Україні. Характер цього доручення не говорить про прийняття рішення про повний вихід країни зі співдружності, тому давайте не будемо поспішати і почекаємо офіційних повідомлень", – сказав Лебедєв.

У свою чергу, постійний представник РФ при співдружності Андрій Шведов зауважив, що швидко покинути ряди СНД Україні нібито навряд чи вдасться. Для прискореного виходу необхідно провести переговори з усіма країнами - учасницями об'єднання, раніше пояснив Шведов. А стандартна процедура, за його словами, згідно зі статутом СНД, займає 12 місяців. Крім того, загальні для всіх положення про вихід з угод містяться і в Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Нагадаємо, 12 квітня президент України Петро Порошенко заявив про намір ініціювати вихід України з СНД.

Пізніше Порошенко закликав Кабінет міністрів провести інвентаризацію усіх договорів між членами СНД для того, щоби денонсувати окремі договори, залишивши лише ті, які є прагматично необхідні для України.

Пізніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що припинення співпраці із СНД не вплине на економіку України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme