"Слуги" пояснили, чому не схвалили правку для розблокування "справ Майдану"

Правку до закону про Держбюро розслідувань, яка б дозволила продовжити розслідування справ Майдану, не ухвалили 15 листопада, бо могли виникнути питання до її законності

"Слуги" пояснили, чому не схвалили правк…
Фото: delfi.ee

Про це заявив депутат від "Слуги народу", голова комітету Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський, передає Depo.ua з псиланням на "Громадське".

Він зазначив, що коли розглядався цей законопроєкт, зранку Верховна Рада проголосувала, що вона може розглядати законопроєкти не пізніше 15:00. Водночас "декілька фракцій" під час розгляду питання заявляли про перерви 30 хвилин і більше.

"Зокрема виступав (депутат від "Опозиційної платформи — за життя", — ред.) Нестор Іванович Шуфрич, він прибіг з вимогою перерви, забираючи час для розгляду цього питання", — розповів Монастирський.

Депутат наголосив, що ухвалення законопроєкту після 15:00 поставило би під сумнів його законність.

"Ми вирішили не ризикувати, тому що це однозначно було б потім підставою для оскарження законності прийняття цього рішення", — сказав він.

По-друге, за словами Монастирського, фракції, які не підтримують ухвалення нового закону про ДБР, сказали спікеру Ради Дмитру Разумкову, що в разі ухвалення законопроєкту вони подадуть постанову про визнання незаконним цього рішення.

"І нам би все одно прийшлось би чекати 3 грудня, тому що Верховна Рада тільки тоді б змогла розглянути цю постанову, і цей закон, навіть якщо б ми його прийняли, не пішов би на підпис президенту", — пояснив голова правоохоронного комітету.

У зв’язку з цим розгляд документу відклали до 3 грудня. Монастирський зазначив, що 3 грудня продовження розгляду законопроєкту щодо ДБР і цієї правки зокрема буде першим в порядку денному Ради.

Водночас депутат вважає дуже малоймовірним, що Рада збереться на позачергову сесію для розгляду цього законопроєкту.

Нагадаємо, адвокат родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування через те, що правоохоронці зупиняють роботу над провадженнями, пов’язаними зі смертями учасників Революції Гідності, а політикам це питання байдуже.

Нині "справи Майдану" передані до органів досудового розслідування лише юридично, оскільки вони поступово передаватимуться до інших підрозділів.

Як відомо, у Державному бюро розслідувань (ДБР) створили підрозділ із розслідування злочинів, вчинених під час масових протестів у 2013-2014 роках.

19 листопада у мережу "злили" скандальну прослушку, де Трубі радять не перейматися "справами Майдану".

Читайте також: Граблі Горбатюка: Чи зможе Труба швидко розслідувати "справи Майдану"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme