Слідство ГПУ паралізоване: суди ігнорують усі клопотання, - прокурор

З 1 березня слідство Генпрокуратури повністю заблоковано – суди відмовились приймати клопотання слідчих
Depo.Влада
1 березня 2016 15:57
ФОТО: depo.ua

Про це "Українській правді" повідомив прокурор відділу Генпрокуратури Олексій Донський, передає depo.ua.

"Я сьогодні звернувся до Печерського райсуду з сімома клопотаннями про особливо тяжкий корупційний злочин. Нам відмовили у їх прийнятті взагалі на тій підставі, що з сьогоднішнього дня ми не є уповноваженим суб'єктом слідства", - розповів прокурор.

Він додав, що відмовляли на рівні канцелярії суду, рішень по суті клопотань не приймали.

За словами Донського, подібні відмови були отримані на всі без винятку звернення від слідчих прокуратури.

"Це стосується і справ про Майдан, і про особливо тяжкі злочини. Це торкнулося навіть тих проваджень, які належать за підслідністю НАБУ", - обурився він.
Донський нагадав, що у перехідних положення до закону про НАБУ справи, наприклад щодо екс-генпрокурора Віктора Пшонки чи екс-прем'єра Миколи Азарова, належать до НАБУ, але закон визначає, що слідчі прокуратури мають повноваження їх розслідувати.

"Зі створенням ДБР виникла колізія між двома законами, яка не була усунута законодавцем. Закон щодо НАБУ по корупційних провадження каже, що слідчі прокуратури зберігають свої повноваження. А закон щодо ДБР каже, що з моменту створення ДБР таких повноважень не існує. Ця колізія судами сприймається так, що повноважень слідчих немає", - пояснив Донський.

Нагадаємо, вчора прокурор ГПУ Владислав Куценко запевняв, що його сруктура продовжить розслідування справ, пов’язаних з подіями під час Революції гідності, до створення Державного бюро розслідувань.

Він наголосив, що така позиція судів йому дуже зашкодила в роботі у справі про особливо тяжкий корупційні злочин.

Донський уточнив, що мова не стосується про клопотання, які подаються під час судових засідань, або справ, поданих до суду до 1 березня.

"Це стосується лише тих проваджень, де на сьогодні продовжується досудове розслідування", - сказав він.

Донський підтвердив, що жодне клопотання навіть про обрання запобіжного заходу, судами розглядатися не будуть, якщо вони подані з 1 березня.

"Навіть якщо б суди задовольняли наші клопотання, це б створило в подальшому можливість визнання, наприклад, доказів в подальшому незаконними", - пояснив він.

"Це реальний повний колапс слідства. І він не може бути усунутий якимись домовленостями, він може бути усунутий лише внесенням змін до законодавства", - зазначив прокурор.

Крім того, слідчий повідомив, що в Печерському суді його попросили передати всім слідчим, "щоб не зверталися до Печерського райсуду з клопотаннями, бо вони не є органом досудового розслідування".

Нагадаємо, ще вчора прокурор ГПУ Владислава Куценко переконував, що Генеральна прокуратура України продовжить розслідування справ, пов’язаних з подіями під час Революції гідності, до створення Державного бюро розслідувань.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада