Скільки відсотків отримає Блок Васі Волги "Проти України"

Скандал в Запоріжжі з побиттям Василя Волги змусив згадати про пожвавлення російських агентів в Україні
Depo.Влада
22 квітня 2016 18:05
ФОТО: depo.ua
Скільки відсотків отримає Блок Васі Волги "Проти України"
Скільки відсотків отримає Блок Васі Волги "Проти України"

Останнім часом можна спостерігати активні намагання «п’ятої колони» максимально структурувати свої сили й сконцентруватися навколо одного лідера. Проблема Кремля полягає в тому, що на політичній мапі України майже не залишилось радикальних апологетів "русского міра". Всі царьови та маркови втекли і зараз борються проти України, сидячи у Білокаменній. Затихла навіть Наталія Вітренко, яка раніше була головним проросійським рупором, який відпрацьовував по всім важливим для Росії акціям прямої дії. Не підходить для цих цілей і "Опозиційний блок", який вважається радикальною антиукраїнською "ватою" на території України чужорідним елементом – вони публічно бояться "тягнути мазу" за Росію, не прославляють Путіна, не прославляють величність російської зброї тощо.

Тут варто зрозуміти одну річ: якщо гіпотетично в нашій державі створити дві партії – "За Україну" і "Проти України", остання навіть зараз після втрати Криму та частину Донбасу, на жаль, досить легко подолала б п’ятивідсотковий бар’єр. Тому ставку було зроблено на одного з небагатьох проросійських "залишенців" Василя Волгу.  І історія з його побиттям у Запоріжжі – непряме підтвердження того, що цей персонаж почав кампанію з побудови свого політпроекту "Союз лівих сил".

Варто зазначити, що Волга разом зі своїм "Союзом" давно співпрацює з людьми та проектами, пов’язаними з кумом Володимира Путіна Віктором Медведучком. Так, у 2009 році увійшов до "Блоку лівих і лівоцентристських сил", в який також ввійшли Компартія, СДПУ(о) та партія "Справедливість".

За часів Януковича Волга був призначений  головою Держфінпослуг України. Втім, щастя тривало недовго: 19 липня 2011 року Волга був затриманий слідчим Генпрокуратури Україні спільно з працівниками СБУ за хабар у розмірі 500 тисяч доларів. У 2012 році Шевченківський райсуд Києва засудив Волгу до 5 років позбавлення волі. Втім, після Майдану, у січні 2015 року гуманний Ленінський суд Полтави пом’якшив вирок і Волга достроково вийшов на волю.

Варто зазначити, що тоді затриманого Волгу всіляко підтримувала Оксана Шкода – дуже відома "ватна" журналістка, яку пов’язують з Віктором Медведучком. Після початку бойових дій на Донбасі Шкода підтримувала сепаратистів та Росію, її затримала СБУ, але відпустила. Говорять, не без допомоги її шефа.

Як би там не було, але Волга явно повинен стати "торпедою" для нового радикального проросійського проекту. І враховуючи заборону Компартії та фактичне знищення Соціалістичної партії України, у Волги існують всі можливості, зокрема, фінансові, зайняти звільнену нішу. Вже зараз в його партію входять представники колишньої Комуністичної партії. Зокрема, у "Союзі лівих сил" засвітився екс-нардеп від КПУ Олександр Голуб. Екс-нардеп від СПУ Сергій Кузьменко разом з Волгою сьогодні отримав стусанів від українських патріотів у Запоріжжі. Можна майже не сумніватися, що у цей проект побіжать й інші латентні представники махрової "п’ятої колони". Зокрема, можна згадати ту ж харківську комуністку Аллу Александровську, яка останнім часом хитає ситуацію в регіоні.

Чого чекати далі? Схоже на те, що Волга використовуватиме риторику, яка буде побудована на нібито примиренні питання Донбасу. Власне згадки про це, можна знайти в Інтернеті. "Ми будемо брати участь у виборах "ЛНР" і "ДНР", щоб з'єднати Україну, якщо такі вибори відбудуться в рамках Мінських домовленостей. Ми хочемо бути тією політичною силою, яка почне зшивати нашу вже розірвану країну", - говориться в його нещодавньому офіційному повідомленні.

Так, що Волга, схоже, качатиме ситуацію на повну. Тут варто розуміти: у нього нема іншого виходу окрім, як тягнути проросійську лямку. У Росії він нікому особливо не потрібен. І у разі провалу його проекту Волгу можуть використати лише одним способом: зробивши з нього нового Бузину…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада