Тепер – губернатор: Чому "зелений ліфт" висадив нардепа Скічка на Черкащині

Розповідаємо, чому з точки зору Зе!команди новий губернатор Черкащини Олександр Скічко – це квінтесенція успішності і удачі, а також про те, чому ця посада може стати початком кінця стрімкої політичної кар'єри цього 29-річного "слуги" 

Економічний і політичний оглядач
Тепер – губернатор:  Чому "зелений ліфт"…
На фото: 2017 рік, Скічко веде Євробачення в Києві

Нардеп Олександр Скічко може стати вже четвертим очільником Черкаської облдержадміністрації, якого призначає президент Володимир Зеленський - його кандидатуру вже затвердив Кабмін. Всі попередні губернатори не змогли протриматись на цій посаді більше кількох місяців. Тож настала черга неформальному "смотрящому" по лінії ОП особисто відправитись на Черкащину в якості, вочевидь, антикризового менеджера. Про те, що чекає на Скічка на малій батьківщині - розповідає Depo.ua.

Хто такий Олександр Скічко

Молодий політик Олександр Скічко зробив карколомну кар'єру, вирісши за неповних два роки з телеведучого до державного діяча. Він є колегою Володимира Зеленського - також працював у шоубізнесі, і, як і президент, здобував освіту в стінах Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Скічко - актор, шоумен, телеведучий, креативний продюсер. 2010 року дійшов до фіналу російського шоу "Хвилина слави" і наступного року на Росії ж вів ранкове шоу "Добрий монінг" на телеканалі Муз-ТВ. Щоправда, більше на Росію не працював.

Вів церемонію "Євробачення"-2017 в Києві і "Золоту дзигу". До обрання влітку 2019 року нардепом він продовжував працювати на ТБ, де вів шоу "Дивовижні люди" на телеканалі "Україна".

Щодо особистого життя, перший шлюб Скічко взяв ще будучи студентом, з відомою телепродюсеркою, старшою за нього на 10 років, ім'я якої він воліє не розголошувати. При цьому Скічко заперечує участь дружини, з якою він прожив чотири роки, у його кар'єрі.

В 2017 році Скічко знову одружився, цього разу на донці дуже успішного українського бізнесмена Леоніда Юрушева. Останній, незважаючи на непублічність, з завидною сталістю займає місця у першій-другій десятці в рейтингах найзаможніших людей країни. А з його ім'ям асоціюються такі відомі проекти, як київські готелі "InterContinental Kiev", "Fairmont Grand Hotel Kyiv", "БФ Термінал", "Банк Форум", бізнес-центр "Леонардо".

Через два роки після одруження телеведучий Скічко став народним депутатом по мажоритарному округу на рідній Черкащині як висуванець від партії Володимира Зеленського. В парламенті нардеп очолив підкомітет з питань залізничного транспорту комітету з питань транспорту та інфраструктури.

І от тепер з депутата Верховної Ради - в губернатори. Класичний приклад Зе!команди  - молодий перспективний артист, якого доля занесла в родичі до мультимільйонера, а "соціальний ліфт" - в народні депутати. В той час, як з точки зору культурології і соціальної психології - це просто квінтесенція політичного непрофесіоналізму, для "слуг" він - один з символів їхньої партії. І ще - ми маємо розуміти, що головним принципом відбору був не політичний чи апаратний досвід, якого в Скічка нема. Головне - він зять багатої людини, а значить - не буде красти.

Програш "слуг" і бунтівний мер Бондаренко: Чи втримається Скічко на новій посаді

Губернаторська посада може поступово привести Скічка до посади в уряді. Або навпаки, до посади ранкового телеведучого. Залежить від того, який він покаже результат.

Посада губернатора від всіх попередніх відрізняється прозорістю та публічністю. При тому що увага суспільства і ЗМІ до цього не сильно дошкуляли Олександрові в його іпостасях актора, зятя та нардепа. Тепер він опиняється під прицілом критики, коли кожен крок матиме наслідки, а кожен дрібний провал може стати цвяхом у кришку труни політичної кар'єри молодого діяча. Так, він "слуга", а "слуги" своїх начебто не кидають, але останні заяви з ОП сповнені полум'яної рішучості почати і цей процес.

До того ж Черкащина, не зважаючи на успіх Скічка на виборах в мажоритарному окрузі, є для "слуг" доволі складним регіоном. Тут вже "спалились" кілька губернаторів, які не змогли взяти область під політичний контроль. І у Скічка є цілком реальні перспективи продовжити цю сумну традицію - навіть не зважаючи на нібито потужну підтримку з боку Банкової. Адже насправді, тут, в регіоні, Скічко поки не став впливовою фігурою, про що свідчить те, як він зокрема і "слуги" загалом обломали собі зуби під час місцевих виборів-2020 року і подальше формування коаліції у обласній раді. "Слуга народу" змогла отримати тут лише 12 мандатів з 64, програвши прагматичному об'єднанню місцевого бізнесу, який рушив на вибори кількома загонами. Так, на першому місці з 18-ма мандатами опинилось об'єднання "Черкащани", в якому зібрались потужні підприємці та їхні резиденти не лише черкаського, а й загальноукраїнського рівня.

Поруч з "Черкащанами" в цьому конгломераті також опинилися місцеві організації "Батьківщини" та"ЄС", які втрьох і утворили політичну корпорацію, спрямовану на забезпечення сталості справ у регіоні. Для прикладу, одним з ключових бенефіціарів цього конгломерату вважають власника "Миронівського хлібопродукту" Юрія Косюка, чиї люди є у списках зазначених партій.

І саме ці міцні господарники після виборів у листопаді просто не дали можливості "слугам". Маючи більшість у раді вони досить вдало (для них) розподілили головні ролі у президії облради. І вплинути на цю прагматичну потугу не змогли жодні сили. Тож і доповісти на Банкову про обрання "свого" голови місцевим "слугам", включаючи Скічка та тодішнього губернатора Сергійчука, не вдалося.

Єдине, чого домігся нардеп, це участь у розширеній коаліції, коли нові власники контрольного пакету обласної ради з "барського плеча" пожалували маленьким фракціям по одній посаді в президії. І Скічку вдалося впихнути туди свого однокласника Сергія Лісового. Проте це ні на що, звісно, вплинути не могло. А стало просто певним зняттям напруги аби "зелені" були чимось зайняті, поки справжні місцеві можновладці займатимуться ділом.

Не слід  також забувати і про існування такого дестабілізуючого фактору, як мер Черкас Анатолій Бондаренко. Всі пам'ятають його протистояння з Володимиром Зеленським на грунті карантинів і локдаунів. Бондаренко і сьогодні продовжує каламутити воду, заважаючи центральній владі з проведенням локдауну. Тож Скічку варто бути готовим якось комунікувати і вгамовувати харизму норовливого черкаського мера. А той, як відомо, вміє завдавати удари по репутаціям.

Тому, вступаючи на посаду голови Черкаської ОДА, Скічко насправді заходить на мінне поле, де його - зовсім недосвідченого "сапера" - нема кому буде підстрахувати. І дехто зі спостерігачів вже зробив з цього висновок, що губернаторство для Олександра Скічка - швидше небезпечне заслання, ніж синекура. Мовляв - подужає - добре, а як ні - то ну і чорт з ним.  

Підвищення чи заслання: Чому Скічка відправляють губернатором на Черкащину

Щодо призначення Скічка існують і певні конспірологічні версії. Подейкують, що наразі з'єдналися кілька факторів, які вплинули на рішення відправити його подалі від центру. 

Останнім часом точаться розмови про можливу ротацію у кріслі міністра інфраструктури. І Скічко як голова підкомітету з питань залізничного транспорту нібито є одним з претендентів на цю посаду. Його нібито лобіюють Ахметов і тесть Юрушев, які мають свої комерційні інтереси в "Укрзалізниці".

Відправка Скічка у регіон може бути ударом по таким планам і позиційний виграш іншого претендента на крісло, яким називають голову "Укравтодору" Олександра Кубракова. Для нього та його куратора з Банкової Кирила Тимошенка призначення Скічка на Черкащину - це попадання відразу у двох зайців: звільнення від конкурента на міністерство і вибиття позиції голови профільного підкомітету по залізниці.

Як би там не було, але нова кадрова позиція для майбутнього губернатора - це значне випробування, яке буде мало схожим на курорт. Особливо після теплого місця у впливовому парламентському комітеті, де питання вирішуються легко і невимушено.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme