Скандал у Молдові: Прем'єра підозрюють у підробці диплому про освіту

Генеральний інспекторат поліції Молдови порушив кримінальну справу за підозрою у фальсифікації документів про освіту прем'єр-міністра Кирила Габурича
Depo.Влада
29 квітня 2015 17:53
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Молдови Олег Балан, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"Досі матеріали цієї справи розглядалися в рамках кримінального процесу. Сьогодні було ухвалено рішення про порушення кримінальної справи за ст. 361 (1), що передбачає кримінальну відповідальність за виготовлення, зберігання, продаж або використання підробних документів. Тому що мова йде про людину, котра обіймає державну посаду, матеріали справи буде передано в прокуратуру, яка прийме рішення про те, хто веде цю справу далі", - заявив Балан.

Інформацію про порушення кримінальної справи підтвердив в соціальних мережах і депутат парламенту Молдови від Ліберальної партії Валеріу Мунтяну. Протягом двох місяців він писав запити в міністерства освіти та інші установи, намагаючись з'ясувати, де і яку освіту отримав Габуріч.

"Нарешті, наші зусилля дають результати", - написав Мунтяну, звернувшись до генерального прокурора з проханням заслухати його у цій справі як свідок, який провів своє розслідування.

Як пишуть молдовські ЗМІ, зараз у Габуріча немає певного статусу в цій кримінальній справі, проте не виключено, що йому буде присуджено статус підозрюваного, заявив глава Кримінального переслідування Генерального інспекторату поліції Георге Малик.