Скалецька представила стратегію МОЗ щодо боротьби з раком

Міністерство охорони здоров’я представило проєкт Стратегїї з профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями

Про це розповіла міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька на парламентських слуханнях, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

За її словами, однією з цілей є зниження захворюваності на рак, який можна попередити.

"На сьогодні це пов’язано з громадським здоров’ям – це є імунізація, дотримання календаря щеплень. У цьому контексті стратегічна мета – максимальне запровадження заходів щодо усунення всіх ризиків, пов’язаних з інфекцією гепатиту В. Також це пов'язано з можливістю впровадження, навіть пілотними проєктами, програм імунізації проти вірусу папіломи людини", – сказала Скалецька.

За її словами, велику увагу буде приділено популяризації здорового способу життя.

"Уперше в бюджеті України закладені гроші на інформаційні кампанії", – підкреслила Скалецька.

Другою ціллю стратегії є виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях.

"Ми покладаємо багато функціоналу і очікувань на первинну ланку, обізнаність сімейних лікарів щодо ознак і максимальне реагування на ранніх етапах захворювань. Я знаю, що в Україні є регіони, які вже взаємодіють – онкологічна служба тісно працює з первинною ланкою, проводять тренінги, навчають, діляться знаннями", – сказала міністр і закликала поширювати цю практику.

Також проєкт Стратегії передбачає мету покращити якість надання медичних послуг, пов’язаних з діагностикою та лікуванням онкозахворювань, що передбачає розробку та впровадження стандартів контролю якості.

Окремим пунктом стратегії є створення умов для якісного лікування дитячих онкозахворювань.

"Ми повинні в цьому році розпочати проводити не експериментальну пілотну, а в нормальному потоці проводити трансплантацію гомопоетичних стовбурових клітин", – зазначила Скалецька.

Серед інших цілей стратегії міністр охорони здоров’я назвала розвиток послуг з реабілітації, догляду та паліативної допомоги, забезпечення збору та аналізу даних

"Одна з наших задач – мати дійсно якісний і правдивий збір даних. Я сподіваюся, що із застосуванням електронних ресурсів, які впроваджуються в охороні здоров’я, ми матимемо до кінця року можливість оцінити реальну картину, а отже і реально закласти гроші в бюджет для тих чи інших методів діагностики і лікування", – наголосила міністр.

Велику увагу, за її словами, буде приділено кадровому питанню, підвищенню кваліфікації лікарів, зокрема підтримці професійного розвитку лікарів, зміні в підходів у навчальному процесі.

Проєкт Стратегії буде оприлюднений для громадського обговорення на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Нагадаємо, Україна та Нідерланди планують поглибити співпрацю у сфері охорони здоров’я, зокрема обмінятися досвідом у реформуванні цієї сфери.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme