Ситник звинуватив Генпрокуратуру в стримуванні запуску Антикорупційного бюро

Керівник Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник стверджує, що запуск НАБУ гальмується через те, що генпрокурор не призначає представників антикорупційної прокуратури в складі ГПУ
Depo.Влада
12 вересня 2015 17:41
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час панельної дискусії на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), передає depo.ua з посиланням на Європейську правду.

"Нас (НАБУ) від початку роботи стримує призначення антикорупційного прокурора", - заявив він.

"І тому я неодноразово звертався до ГПУ: будь ласка, призначте антикорупційного прокурора. Коли зможете - призначте, і я відразу почну розслідування. Буде це в жовтні - почнемо в жовтні. Буде пізніше - почнемо пізніше", - наголосив він.

Проблема пов'язана тим, що у відповідно до закону про прокуратуру діяльність НАБУ має контролювати незалежна структура в рамках ГПУ - антикорупційна прокуратура. Антикорупційного прокурора має призначити Генпрокурор.

"Ми не можемо вести розслідування, коли немає прокурора, який за цим розслідуванням спостерігає", - пояснив Ситник.

Як відомо, запуск реальної діяльності НАБУ є однією з ключових вимог ЄС в рамках виконання Плану дій візової лібералізації. В разі, якщо восени НАБУ не запрацює - ми отримаємо відмову ЄС у скасуванні віз для громадян України.

Джерела "Європейської правди" в МЗС підтверджують, що ця проблема є однією з ключових у виконанні ПДВЛ і на ній наголошував єврокомісар Ган під час візиту до України 11 вересня.

Артем Ситник стверджує, що невдача із запуском НАБУ потягне за собою ще більші проблеми.

"Якщо ми провалимо запуск бюро, ми провалимо весь запуск реформ. Якщо не буде боротьби з корупцією, то України за півтора-два роки просто не буде", - вважає голова НАБУ.

Більше новин влади читайте на Влада.depo.ua.