Сироїд: Венеціанська комісія вважає абсурдом скасування недоторканності нардепів

Експерти Венеціанської комісії відзначають, що за нинішньої корумпованої правоохоронної і судової системи в Україні повне скасування депутатської недоторканності є абсурдом
Depo.Влада
7 квітня 2015 09:17
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі "5-го каналу" зазначила заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд, передає depo.ua з посиланням на "Лівий берег".

"Вони кажуть: схаменіться, ви не зможете працювати, як депутати, вас затримають прямо на першому політичному замовленні, на цьому ваша робота буде припинена. При такій корумпованій судовій і правоохоронній системі повна відміна депутатської недоторканності є абсурдом. На це йдуть навіть дуже демократичні і безпечні в цьому сенсі держави ", - сказала вона.

Сироїд зазначила, що експерти Венеціанської комісії "почали бити на сполох", коли отримали український законопроект про повне скасування депутатської недоторканності.

"Коли ми говоримо про повне скасування депутатської недоторканності, ми повинні розуміти, хто судді. Якщо ми повністю скасовуємо депутатську недоторканність, то це означає, що депутат стає повністю уразливий для правоохоронної системи. А це нинішні слідчі, нинішні прокурори і нинішні судді", - зазначила вона.

На думку Сироїд, недоторканність є необхідністю для того, щоб нардеп міг виконувати свої обов'язки.

Нагадаємо, раніше міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Конституційний суд скасує депутатську недоторканність.