Силовики вилучають сервери доменного реєстратора через сепаратистські сайти

Співробітники СБУ проводять обшук і вилучають сервери з датацентру великого доменного реєстратора NIC.UA
Depo.Влада
7 квітня 2015 16:10
ФОТО: depo.ua

Представники компанії повідомили в Twitter, що правоохоронці вилучають хостинг-сервери з датацентру, через це є  проблеми з хостингом, передає AIN.UA.

Пізніше в NIC.UA пообіцяли, що з сайтами клієнтів проблем бути не повинно: "Домени працюють і будуть працювати справно". Однак, як пише AIN.UA, сайти, які використовували хостинг, вже недоступні.

За словами директора компанії Андрій Хветкевич, основне обладнання розміщувалося в датацентрі "Датагруп". Вилучення проводиться за рішенням суду.

"Неофіційно я чув, що це пов'язано з тим, що у нас були зареєстровані домени якихось сепаратистських сайтів. При тому, що ми зазвичай завжди згідно із законодавством регулярно блокуємо такі ресурси, нещодавно, наприклад, заблокували Губарев.инфо", - зазначив Хветкевич.

Згідно з текстом ухвали Печерського суду, який є у розпорядженні AIN.UA. обшук і вилучення проводяться в рамках розслідування кримінальної справи за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу - створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації.

До Департамента контррозвідувального захисту в сфері IT СБУ надійшов лист про інтернет-ресурси, які містять заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу Слідчі в ході проведення оперативних дій встановили, що ці домени зареєструвала NIC.UA. Обшук проводився "з метою виявлення і фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення".