Провал COVID-вакцинації: Раді пропонують забракувати постанову "ЄС", щоб реабілітувати Шмигаля й Степанова

Комітет рекомендував Верховній Раді не підтримувати постанову "ЄС" про відповідальність за провал COVID-вакцинації, щоб реабілітувати прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля і очільника МОЗ Максима Степанова

Журналіст стрічки новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Ради.

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування на своєму засіданні 27 квітня розглянув проект Постанови Верховної Ради "Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на припинення бездіяльності органів виконавчої влади у сфері протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та забезпечення неухильного виконання рішень Верховної Ради України, прийнятих у цій сфері" (№5299).

Так, у документі пропонувалося визнати незадовільною роботу влади у боротьбі з епідемією коронавірусу та покласти відповідальність за зрив вакцинації населення від COVID-19 на уряд та Міністерство охорони здоров'я.

Крім цього, у разі ухвалення постанови президент мав скликати засідання РНБО щодо обговорення ситуації з коронавірусом в країні і дати Кабінету міністрів низку доручень для щодо протидії хвороби. 

Однак під час засідання комітету члени заслухали главу МОЗ Степанова, який визнав, що вакцинація йде повільними темпами, але зняв з себе відповідальність, вказавши, що це пов’язано виключно з поставками вакцин із затримкою по підписаних і проплачених контрактах.

Наголосимо, що, рекомендувавши Раді відхилити проект постанови, члени комітету вирішили заслухати Шмигаля зі звітом на найближчій годині запитань до уряду, яка, ймовірно, відбудеться через два тижні. Адже відомо, що цього тижня у Раді планують скасувати годину запитань до уряду, а наступний пленарний тиждень стартує 18 травня.    

Нагадаємо, в Україні лише дев'ятеро людей отримали два щеплення від коронавірусу.

Як відомо, в Україні вакцинація від коронавірусу стартувала 24 лютого. Щеплення здійснюються чотирма препаратами: AstraZeneca (CoviShield) з Індії, CoronaVac від китайського виробника Sinovac Biotech, Pfizer і BioNTech (Comirnati) німецько-американського виробника та вакцина AstraZeneca-SKBio південнокорейського виробництва. 

Відповідно до рішення Кабміну, у випадку смерті пацієнта внаслідок вакцинації від коронавірусної хвороби держава зобов'язується виплатити членам сім'ї понад 1,7 мільйона ​​гривень. Також будуть здійснюватися виплати у разі отримання інвалідності після щеплення

Читайте також: Скільки людей треба вакцинувати для колективного імунітету в Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme