Шмигаль розповів про перспективи зеленої енергетики в Україні

В України є оптимістичні плани спільно з Європою до 2040 року реалізувати стратегію зеленої енергетики за курсом Green Deal
 

Про це в інтерв'ю інформагентству "Укрінформ" за підсумками візиту до Європи розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, інформує Depo.ua.

"Зелена угода, або Green Deal – це європейська стратегія, яка є наскрізною для всіх країн Європи, і показує їхнє бажання до 2050 року жити на зеленому континенті, мати зелену енергетику, не забруднювати навколишнє середовище. З цієї точки зору Green Deal теж дуже цікавить Україну", – розповів Шмигаль.

Він зауважив, що є кілька напрямків, які були обговорені з віце-президентом Єврокомісії Франсом Тіммермансом.

"По-перше, це, як я вже згадував, розвиток і виробництво технологій водневої енергетики у співпраці з Європою, із можливим залученням європейських ресурсів та технічної допомоги. По-друге, ми активно обговорюємо з Євросоюзом справедливу трансформацію вугільних регіонів, за прикладом європейської програми Just transition of Coal Regions. Ми не перші на континенті, хто буде проходити поетапне закриття шахт і переживати у зв'язку з цим соціальну трансформацію так званих вугільних регіонів та мономіст, залежних від роботи шахт чи теплових станцій", – наголосив прем'єр.

Він наголосив, що Україна має оптимістичні плани спільно з Європою реалізувати цю стратегію до 2040 року. За песимістичним сценарієм процес може розтягнутися до 2070, дивлячись, як розвиватимуться світові події.

"В цілому ж ми обговорюємо з громадськістю створення в Україні свого, українського, зеленого курсу в контексті європейського", – підсумував Шмигаль.

Нагадаємо, 16 грудня 2020 року Україна оголосила про розробку політичної угоди про приєднання і виконання Європейського зеленого курсу (Green Deal).

Читайте також: "Зелений" курс і боротьба зі змінами клімату: В Україні стартувала робота оновленої міжвідомчої групи

Довідка: The European Green Deal, або Європейський зелений курс – це набір політичних ініціатив, висунутих Європейською Комісією з загальною метою зробити Європейський континент кліматично нейтральним до 2050 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme