6 причин замінити Яценюка на Папу Римського

Після того, як іноземні спеціалісти почали потроху прощатися з українським урядом, як кажуть злі язики - не без сприяння чинного прем'єра, певної популярності набули роздуми на тему чи не варто замінити самого керівника уряду на іноземного фахівця
Depo.Влада
1 червня 2015 08:00
ФОТО: depo.ua
6 причин замінити Яценюка на Папу Римського
6 причин замінити Яценюка на Папу Римського

В констексті цього жанру чудово виглядає сьогоднішня новинка про те, що одним з найефективніших борців з корупцією сучасного світу, певно, можна вважати чинного папу Римського Франциска. Хоч, може, він і сам не став би себе так позиціонувати. 

Але факти - річ уперта. Після серйозної чистки корупційних кадрів, проведеної папою в Банку Ватикану минулого року, прибутковість цього закладу, відомого ще й під назвою Інституту релігійних справ, зросла за рік майже в 24 рази. Згідно з опублікованим звітом, банк торік заробив 69,3 мільйона євро, в порівнянні з 2,9 мільйонами роком раніше.

Що наводить на думку, що такий керівник - це саме те, що нам треба. Адже в нього є цілий букет переваг над чинним (або й майже будь-яким іншим) українським прем'єром.

1. Папа Римський Франциск реально, а не декларативно вміє боротись з корупцією - і довів це на практиці, в достатньо короткий термін, з блискучим результатом.

6 причин замінити Яценюка на Папу Римського - фото 1

2. У Папи Римського немає нащадків, амбіцій чи планів на сите майбутнє. Він не дружить з Миколою Мартиненком, наприклад, і в його минулому проглядають латиноамериканські бідняки, а не Дмитро Фірташ. Що, погодьтесь, не може не імпонувати українцям.

6 причин замінити Яценюка на Папу Римського - фото 2

3. Маючи в руках "перепустку до раю" - нехай тільки для українських католиків та греко-католиків, Папа Римський зможе впливати принаймні на частину країни куди як дієвішими закликами і вимогами, ніж є в арсеналі будь-якого українського політика.

6 причин замінити Яценюка на Папу Римського - фото 3

4. Папа Римський, схоже, справді вірить, що всі люди мають одинакові права, й інтереси тих, кому не вистарчає на хліб, нітрохи не менш важливі ніж інтереси тих, чиї прибутки зменшились на мільйон-другий - з десяти чи двадцяти. Що дає надії на те, що Папа Римський зможе допомогти не тільки з корупцією, але й з бідністю.

6 причин замінити Яценюка на Папу Римського - фото 4

5. Папам нерідко доводиться творити чудеса. Їм це потім зараховують, коли справа доходить до беатифікації - такого собі першого етапу перед визнанням святими. Можливо, це один з небагатьох дієвих способів уникнути дефолту України.

6 причин замінити Яценюка на Папу Римського - фото 5

6. І найголовніше - покерувавши якийсь час українським урядом, Папа Римський погодиться покинути цю посаду при першій же можливості, і не захоче повертатись в українську політику за жодних умов.

Все, що залишилось - це вмовити його святість (таким є уставлене звернення до пап) Франциска на це сумнівне призначення. І тут відсутність родини, матеріальних інтересів, марнославства та жадібних соратників - однозначний недолік. Бо знайти інші сильні аргументи на користь роботи в українському уряді звичайній людині, погодьтесь, не просто.

Але ж мова і не йде про звичайну людину. Монах-францисканець, який все своє життя закликав боротися з бідністю, практично підтримувати вбогих і соціально дезорієнтованих, не залишати без уваги прохання про допомогу тих, хто реально потребує - Франциск не зможе легко відмовитись від посади українського прем'єра. Ні, він однозначно не зможе відмовити! Чи може, все-таки краще в президенти?