Щодо розкрадань в оборонці порушено 480 справ, - Луценко

Щодо розкрадань у концерні "Укроборонпром" відкрито 480 кримінальних проваджень

Про це на брифінгу заявив генпрокурор Юрій Луценко, передає Depo.ua.

"Я вже коментував справу щодо "Оптимум спецдеталь". Це одна з 480 кримінальних проваджень, щодо концерну "Укроборонпром".  І це одна з тих, які успішно розслідуються, бо до суду направлено 111 обвинувальних актів, а засуджено 77 посадових осіб, в тому числі чотирьох колишніх директорів концерну "Укроборонпром": київського, Львівського бронетанкових заводів, Миколаївського суднобудівного і т.д", -  сказав він.

"У 2016 році у межах своїх компетенцій військова прокуратура зареєструвала цю справу.  Весь 2018 рік відбувалася податкова перевірка, щоб встановити повноту сплати податків ТОВ "Оптимум спецдеталь", власником якої є громадянин Рогоза. За декілька днів до завершення цієї податкової перевірки пан Бігус, котрий мав інформацію з середини минулого року, видав її. Звинувачення в тому, що ми, мовляв, довго діяли відкидаю. У мне є паралельне питання. Чому пан Бігус чекав з минулого року? Я знаю відповідь на це питання. Йому треба було зламати коди диску, а нам треба було провести податкову перевірку", -  зазначив генпрокурор. 

 Луценко наголосив, що неможливо порахувати збитки без податкової перевірки. 

"Станом на сьогодні заявляю відповідально, що військова прокуратура продемонструвала успішність у цьому одному із 480 кримінальних проваджень, бо по пункту першому, про який замовчує пан бігус, за статтею "шахрайство" Рогоза і два уже колишніх працівники СБУ більше року перебувають на лаві підсудних. Друге, ми ні на хвилину не зупинялися. Бігус говорить не правду. Ні разу ця справа не була зупинена, не була перекваліфікована, ні тим більше продана. Відразу післі податкового перевірки, отримавши точний акт від ДФС буда повернута до бюджету вся сума недоїмки - близько 30 млн грн, а підозра була вручена керівникові, фактично власнику ТОВ "Оптимум спецдеталь"., -  сказав генпрокурор.

Луценко також зазначив, що отримавши акт перевірки з сумою збитків прокуратура направила усі матеріали на держекспертизу Мін'юсту "і, якщо вони зроблять висновок про автентичність переписки, не виключаю, що підозри можуть бути оголошені іншим співучасникам у несплаті податків до бюджету".

Довідка:  25 лютого журналісти "Bihus.info" опублікували розслідування, в якому розповіли, що син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Олега Гладковського Ігор був безпосереднім учасником мільйонних схем із розкрадання в оборонному комплексі.

26 лютого представниця президента у парламенті Ірина Луценко повідомила, що державний концерн "Укроборонпром" може подати до суду на авторів цього розслідування.

Також 26 лютого в "Укроборонпромі" заявили, що журналістське розслідування містить маніпуляції.

Після цього скандалу Олег Гладковський оголосив про призупинення своїх повноважень в РНБО.

4 березня журналісти опублікували третю частину розслідування розкрадань в оборонці. За даними журналістів, наприкінці 2016 – на початку 2017 років "Укроборонпром" закупив російські деталі для літаків АН-26, переплативши у 5 разів. Вони коштували Україні 14,38 млн грн, хоча з Москви вилітали за 2,3 мільйони. 30 тисяч доларів мав отримати екс-перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, 10 тисяч – нинішній директор "Укроборонпрому" Павло Букін. 

Того ж дня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

11 березня "Наші Гроші" опублікували останню частину розслідування щодо розкрадань в ОПК.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme