Щоб повернути чотирьох українців, засуджених на Росії, Україна має визнати їх злочинцями

Рішення про передачу Україні засуджених на Росії українців Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченко та Юрія Солошенко прийматимуть суди тих регіонів, де вони перебувають у в'язниці, але після того, як український суд підтвердить свою згоду з вироком
Depo.Влада
14 квітня 2016 08:41
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили в прес-службі Мін'юсту Росії, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"При надходженні з держави виконання вироку (України – ред.) згод і інших необхідних документів на передачу засуджених, в тому числі судових рішень про визнання та виконання вироків російських судів, Мін'юст Росії направить їх у Федеральну службу виконання покарань для внесення подань до судів за місцем відбування покарання засудженими", - йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадали, що згода держави, що запросила видати засудженого, з винесеним в іншій країні вироком, регламентується Конвенцією Ради Європи 1983 року про передачу засуджених осіб.

Відповідно до цього міжнародного акту, зібрані на Сенцова, Афанасьєва, Кольченка та Солошенка документи ФСВП направить до Мін'юсту Росії для передачі міністерству юстиції України. Потім, відповідно до положень Конвенції, український суд повинен буде перетворити вироки російських судів в свої рішення, замінюючи призначене на Росії покарання покаранням, передбаченим законами України за вчинення такого ж злочину.

Всі ці документи направляються через Мін'юст і ФСВП Росії в суди за місцем відбування покарання засуджених для остаточного вирішення питання про їхню видачу Україні.

Джерело, знайоме з ситуацією, повідомило агентству, що всі ці процедури можуть зайняти в цілому близько півроку, а безпосередньо процес видачі засуджених, таким чином, відбудеться, можливо, восени цього року.

За даними ЗМІ, Сенцов відбуває покарання в одній з виправних колоній Якутії, Кольченко – в Челябінській області, Афанасьєв – в Сиктивкарі, а Солошенко – в Нижньому Новгороді.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада