Кого закладе Мельничук на допиті у Шокіна

У разі зняття недоторканності з нардепа Сергія Мельничука серйозні проблеми можуть виникнути у багатьох політиків, пов’язаних з добровольчими загонами. Головним постраждалим може стати його екс-керівник, а нині головного ворог Олег Ляшко
Depo.Влада
2 червня 2015 14:17
ФОТО: depo.ua
Кого закладе Мельничук на допиті у Шокіна
Кого закладе Мельничук на допиті у Шокіна

Сьогодні Верховна Рада майже весь день обговорювала можливість ухвалення рішення щодо позбавлення депутатської недоторканності екс-голови батальйону "Айдар" Сергія Мельничука та одіозного "регіонала" Сергія Клюєва.

Проте за інформацією depo.ua, остаточного вердикту щодо обох підозрюваних нардепів Верховна Рада ухвалити не готова, незважаючи на рішення голови Верховної Ради Володимира Гройсмана щодо збору Ради коаліції з цього питання. І якщо щодо Клюєва, схоже, у Генеральної прокуратури просто недостатньо доказів, то з Мельничуком ситуація дещо інша...  

Варто зазначити, що в Генпрокуратурі Мельничука - екс-"радикала", а нині - представника депутатської групи "Воля народу" Ігоря Єремєєва підозрюють у скоєні низки злочинів. Головна тема, за яку зачепилися у Генеральній прокуратурі, стосується створення злочинного угруповання під орудою нардепа. Варто зазначити, що у ЗМІ неодноразово лунала інформація про так звану "чорну сотню" "Айдару", яка замість того, щоб займатися своїми прямими функціональними обов'язками, тероризувала бізнесменів на Донбасі та за його межами.

Кого закладе Мельничук на допиті у Шокіна - фото 1

Активна інформаційна кампанія щодо Мельничука почалася з того, що у лютому цього року після протестів частини "Айдару" під стінами Міноборони, Ляшко замість того, щоб захищати свого однопартійця, виключив його з лав своєї фракції, заявивши, що у військових умовах той заслуговує розстрілу. Чим була викликана така різка зміна ставлення Олега Валерійовича до Мельничука, можна лише здогадуватися. Якщо вірити пліткам у кулуарах Верховної Ради, Ляшко пішов на це через готовність ГПУ обвинуватити його у певних діях проти держави.

В будь-якому разі недавній соратник Мельничука, а тепер найжорсткіший його обвинувач Ляшко почав публічно звинувачувати його у злочинах, заявивши про інформацію щодо причетності Мельничука до двох вбивств. Пізніше естафету перейняв Віктор Шокін, який повідомив про те, що закінчитися для нього довічним ув'язненням.

Кого закладе Мельничук на допиті у Шокіна - фото 2

Втім, всі розуміють, що заява Мельничука про готовність розповісти все (іншими словами - здати всіх) може мати ланцюгову реакцію. По-перше, екс-комбат дуже багато чого знає про діяння інших добровольчих батальйонів, які теж могли забруднитися за ці півтора роки. Мова йде, зокрема, про контрабанду та рейдерство. Тобто фактично це може зачепити понад десяток депутатів, які мали відношення до добровольчих батальйонів, а тепер знаходяться у майже у всіх фракціях Верховної Ради. Усі вони, щонайменше, будуть підвішені на гачок Генеральною прокуратурою, а щонайбільше - проти них теж заведуть справи і позбавлять недоторканності. По-друге, можуть спливти й інші замовники "послуг", на яких "фрілансили" бійці Мельничука. Кому треба таке щастя?

Кого закладе Мельничук на допиті у Шокіна - фото 3

По-друге, півроку знаходження Мельничука у струнких рядах "Радикальної партії" не могли не датися взнаки. За інформацією джерел depo.ua, минулого року хлопці Мельничука активно допомагали Ляшкові та його людям у низці "пікантних" заходів зі зміни власності. Серед фігурантів, які брали участь у таких діях називають двох нардепів від "Радикальної партії" - екс-спікера полку "Азов" Ігоря Мосійчука та праву руку Ляшка - Андрія Лозового.

Тому, якщо Мельничук, як і обіцяв, почне говорити про всі свої та чужі "звитяги", то мало не здасться нікому. А тому у Верховній Раді серйозно подумають над тим, чи відкривати цю скриньку Пандори...