Відродив СЕС та залякав українців: Що відомо про нового очільника МОЗ Віктора Ляшка

Верховна Рада призначила новим очільником МОЗ нинішнього заступника міністра, головного санітарно-епідеміологічного лікаря Віктора Ляшка

Журналіст відділу "Життя"
Відродив СЕС та залякав українців: Що ві…

За відповідне рішення проголосували 262 народних депутати – кандидатуру Ляшка підтримали парламентарі з монобільшості, "Довіри", "За майбутнє" та позафракційні.

Голосування за Ляшка

Depo.ua пропонує згадати головні етапи життєвого та професійного шляху міністра. 

Віктор Ляшко народився в селищі Осова Дубровицького району Рівненської області, в квітні йому виповнився 41 рік. 

За освітою – лікар, закінчив Національний медичний університет ім. Богомольця у 2003 році. У 2015 році закінчив заочну форму навчання Національної академії державного управління при Президентові України (факультет Державне управління у галузі охорони здоров’я). Здобув кваліфікацію магістра державного управління у сфері охорони здоров’я, проходив також Барселонський курс ВООЗ з посилення систем охорони здоров’я для покращення контролю та лікування туберкульозу, закінчив Літню школу "Управління в трансформованій системі охорони здоров’я" (18-22.06.2014) та дві Зимові школи "Громадське здоров’я в Україні" (18-23.01.2016 та 30.01-04.02.2017) з отриманням сертифікатів за підписом Міністра охорони здоров’я і отримав сертифікат внутрішнього аудитора Bureau Veritas.

По закінченню медуніверситету сім років працював у системі державної санітарно-епідеміологічної служби Київської області, з 2010 по 2013 пройшов кар’єру від головного спеціаліста МОЗ України до директора департаменту Держсанепідслужби України.

3 2013 по лютий 2014 року очолював державну установу "Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України".

З 2014 року по лютий 2018 року - голова громадської організації "Інфекційний контроль в Україні". За цей час організація реалізувала грантовий проект "Розробка та впровадження оптимальної моделі амбулаторного лікування хворих на туберкульоз та їх соціального супроводу, як ефективний спосіб покращення результатів лікування туберкульозу в Україні".

З 2015 року по лютий 2018 року - консультант з питань громадського здоров’я Проекту USAID "Реформа ВІЛ-послуг в дії".

З лютого 2018 року по липень 2019 року – працював на посаді першого заступника генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України. В 2014 – 2016 виступав експертом з питань громадського здоров’я в Реанімаційному пакеті реформ.

Був першим заступником міністра за каденції Уляни Супрун. Але залишився у МОЗ і після зміни лідера – після того, як крісло перейшло до Зоряни Скалецької. В інтерв'ю "Українській правді" пояснив, що прийшов працювати у міністерство не під людину, а під ідею. 

Ляшко проти коронавірусу

На початку пандемії займався евакувацією українців з Уханя та на числених телеефірах розповідав українцям про особливості нової хвороби. Наприкінці лютого минулого року його призначили головним санітарним лікарем (до того, у 2017-му СЕС ліквідували). 

Після першого локдауну в ефірі телеканалу "Україна 24" шокував українців зізнанням: мовляв, парки та сквери закривав радше задля психологічного ефекту. 

"У людей з'явилося відчуття небезпеки і необхідності дотримання карантинних заходів, які впроваджував уряд", – заявив тоді Ляшко.

Останні місяці він займався підготовкою кампанії вакцинації на місцях, втім, пояснював, що не відповідає за державні закупівлі. 

"Постачаннями за державний кошт займаються інші заступники, і координує процес міністр охорони здоров'я. Я — за впровадження в роботу доставлених вакцин в Україну і за безоплатну вакцину в межах глобальної ініціативи COVAX", – цитує чиновника hromadske

Також видання наводять слова волонтерів, щодо того, що Ляшко намагався допомогти вирішити ситуацію, коли під час спалахів коронавірусу восени 2020-го і навесні 2021-го медики відмовлялися госпіталізувати важкохворих пацієнтів. 

Сімейний стан та захоплення

Ляшко одружений, виховує доньку. 

Ляшко з дружиною та донькою

Ляшко з донькою

Займається бігом. 

Ляшко бігун

Цікавиться футболом, вболіває за "Динамо". 

Ляшко вболівальник

Статки Віктора Ляшка

Згідно з декларацією, у родинній власності – чотири зімельні ділянки на Київщині та квартира у Броварах площею 110 м2.  Пересувається новий очільник МОЗ на Skoda Octavia 2017 року. Річна зарплата Ляшка – 617 тис. грн. Збереження лікаря – 32 тис. доларів і 250 тис. грн. 

Усі фото: Facebook/Віктор Ляшко

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme