Що то за цифрове міністерство, на яке виділили 120 мільйонів

Кабінет Міністрів України затвердив постанову щодо діяльності Міністерства цифрової трансформації, а в проекті бюджету на його діяльність закладено 120,6 млн

Що то за цифрове міністерство, на яке ви…

Сайт Depo.ua зібрав інформацію про новостворене відомство, його цілі і плани, а також аналогічні міністерства в інших країнах. 

Отже,  відомство створили на базі Державного агентства з питань електронного урядування.

Згідно з положенням Кабміну, серед обов'язків міністерства – "формування та реалізація державної політики у сфері цифровізації, відкритих даних, національних електронних інформаційних ресурсів та інтероперабельності, впровадження електронних послуг, електронних довірчих послуг". 

"Моя мета – зробити, щоб Україна за три роки увійшла в ТОП-3 країн у сфері відкритих даних у світі", –зазначив віцепрем'єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров  під час відкриття Open Data Forum. 

Також Мінцифра опікуватиметься розвитком широкосмугового доступу до Інтернету, телекомунікаційних мереж та IT-індустрії і буде центральним засвідчувальним органом у сфері електронних довірчих послуг. Наприклад, хоче закріпити на рівні законодавства мінімально допустиму швидкіть інтернет-зв'язку, а до 2023 – забезпечити покриття 3G і 4G по всій країні. 

Такі плани експерти вже назвали утопічними – мовляв, долю покриття вирішує ринок, а не чиновник згори, а навіть біглий погляд на карту 3G та 4G покриття демонструє, що роботи у цій царині чимало. 

ФОТО: прінтскрін з Mobua.net

Перехід в онлайн

"Ми хочемо вже в найближчі 2-3 роки перевести в онлайн 50 найпопулярніших послуг і зробити так, щоб 50 або більше відсотків цільової аудиторії, які користуються цими послугами, були на 90% задоволені користуванням" , – акцентував Федоров під час виступу на Ялтинській європейській стратегії (YES). 

Додав, що держава має бути простим сервісом, яким громадяни могли б скористатися за допомогою своїх смартфонів.

В Instagram віцепрем'єр пояснив, що замість "оцифровувати совок", будуть змінювати логіку отримування адміністративних послуг. 

Наприклад, у майбутньому планують ліквідувати Форму 13 (довідка про реєстрацію місцепроживання, – ред.), отримання довідки про склад родини. 

Центр надання адміністративних послуг трансформують у "фронт-офіс електронних послуг". 

Зазначимо, що концепцію "Держава у смартфоні" активно анонсують ще з президентської кампанії. 

"До 2024 року ми прагнемо перевести 90% всіх державних послуг в режим онлайн, втричі зменшивши кількість взаємодії громадян і бізнесу з владою та досягнувши нульового рівня корупції у цій сфері", – заявляв Федоров на обговоренні концепції ще у червні. 

І додав, що вже до кінця 2019-го "українці відчують смак електронних послуг нового покоління". 

Як у інших

Для світу концепція цифрових міністерств далеко не нова. Зокрема, у 2015-му такий самий орган створили у Польщі. Міністерство сусідньої країни має розвивати мережу, підтримувати розробку веб-контенту та електронних послуг. А також займається цифровою освітою громадян. 

Наприклад, запустили додаток mObywatel, який дозволяє тримати під рукою і користуватися цифровими версіями документів. 

У 2018-му до законодавства країни внесли зміни, згідно з якими водіїв звільняли від зобов'язання возити з собою техпаспорт і поліс страхування – за потреби, правоохоронці могли легко знайти їх у електронній базі.  

Цікаво, що у Польщі легалізовані криптовалюти, а у законодавстві є поняття "віртуальної валюти". 

Наразі активно взялися за створення електронних медичних карт, які функціонуватимуть на блокчейні. 

А нещодавно країна заявила, що до 2024-го створить власні кібер-війська, щоправда, опікуватиметься підрозділом міністерство оборони. 

Чималих успіхів досягло міністерство інформаційних технологій Естонії. За оцінками експертів країни, система електронних послуг заощаджує до 2% ВВП. Чиновники країни користуються спільною платформою X-Road, яка забезпечує обмін інформацією між різними відомствами. 

Наразі естонці можуть по Інтернету підписувати документи і навіть голосувати. При цьому у період дострокового голосування громадяни мають право змінити своє рішення і обрати іншого кандидата. 

Цікаво, що міністерство цифрової економіки є навіть у Беніну – африканської держави, яку включають у число найменш розвинутих.  При цьому у країні роблять ставку саме на інформацію та комунікаційні технології, позиціонуючи цей напрямок як драйвер соціоекономічного розвитку. 

До 2021-го у країні сподіваються створити платформу із забезпечення цифрових послуг для всієї Африки. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme