Чим Савченко з гранатою подібна до Березюка з тиранозавром

Прив’язка судової реформи до виборів на Донбасі виглядає абсолютно надуманою і є лише гнилим приводом для піару деяких "опозиціонерів"
Depo.Влада
2 червня 2016 15:45
ФОТО: depo.ua
Чим Савченко з гранатою подібна до Березюка з тиранозавром
Чим Савченко з гранатою подібна до Березюка з тиранозавром

Після тривалих обговорень Верховною Радою все ж таки було ухвалено зміни до Конституції України у частині правосуддя. Відповідне рішення  підтримали 335 народних обранців з 300 необхідних. Цікаво, що опозиція у вигляді "Батьківщини", "Радикальної партії" та "Самопомочі" повела себе під час голосування досить дивно. З одного боку,"радикали" та партія Садового синхронно не голосували за даний документ. З іншого, "Батьківщина" майже одностайно підтримала даний документ – зелену кнопку натиснули 13 з 19 депутатів. Показово, що утрималась від голосування Юлія Тимошенко. Савченко, яка була в залі Верховної Ради і гнівно розкритикувала даний документ з трибуни, розмахуючи перед депутатами еспандером, значиться на сайті ВР відсутньою.

Втім, цікаво, що перед виступом Савченко голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк заявив, що його політсила утримається від голосування "для сигналу нашому суспільству, сигналу про небезпеку і увагу: це може бути підготовка для голосування децентралізації в Конституції і виборів на Донбас". Жодного пояснення – до чого тут Донбас, Березюк не надав. Який сигнал він хоче дати – залишилося таємницею. Зрештою як і завжди, коли цей словоблуд починає щось розповідати, приміром, щось про тиранозаврів. Таке враження, що Березюк знайшов якийсь інший проект змін до Конституції щодо правосуддя…

Втім, схоже, психоаналітику зі Львова якось вдалося порозумітися з півслова з Савченко, адже льотчиця-нардеп, яка виступала наступною, теж в епічному стилі прив’язала судову реформу до виборів на окупованих територіях. "Хто знає, що таке граната, собі уявить. Решті показую, що таке еспандер. У нас Україна - це зараз граната. У неї є кільце - це Конституція, є чека - це Донбас. І основне тіло гранати - це наша Україна. Ми беремо, зжимаємо чеку з тілом гранати і дьоргаєм Конституцію і кільце викидаємо. А тепер спробуйте...Кулак - це наша влада, а в нас в руках Україна вибухає і розривається...Якщо влада утримає країну в цілісності, то  ми можемо вносити зараз зміни. Якщо ми не готові, то буде так. Прийде наша чека - Донбас, "Л-ДНР" і скаже, ось ваша Конституція, а ось наша Конституція, написана Росією. Вийде Майдан і нас розірве. Ви розумієте! Тому зважте кожне рішення...Я не готова брати на себе таке відповідальне рішення. Я буду голосувати проти змін в Конституцію", - заявила Савченко з трибуни.

Проблема полягає в тому, що аналізуючи даний документ, жодних натяків на вибори на Донбасі знайти складно. Можна було б подумати, що Березюк і Савченко насторожилися через наступні рядки у змінах: "до впровадження нового адміністративно-територіального устрою України відповідно до змін до Конституції України щодо децентралізації влади...".  Але очевидно що тут мова йде про об'єднання громад і прив'язку до них першого рівня місцевих судів. Зрештою, по ділу жоден з опонентів проведення судової реформи так і не висловився. Якщо з Березюком все й так зрозуміло: до його риторики всі давно звикли, то явна піар-заготовка з експандером викликала неоднозначне сприйняття. З одного боку, Савченко виглядала дуже впевнено й технологічно (все ж таки цікаво, хто з політтехнологів працює з Надією), але змістове навантаження виступу насправді вийшло нульовим. Порівняння з гранатою від Савченко – це авжеж дуже потужно (Ляшко нервово курить в сторінці), але яке відношення все це має до змін системи судоустрою в Україні, залишилося невідомим…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада