"Україна - символічний кордон інтересів": Що канадські ЗМІ пишуть про візит Зеленського

Візиту президента України Володимира Зеленського присвятили публікації чимало канадських ЗМІ

"Україна - символічний кордон інтересів"…

Depo.ua пропонує огляд канадської преси. 

Отже, на сайті радіомовної корпорації CBC вийшов матеріал під назвою "Трюдо і новий президент України погодилися говорити про розширення вільної торгівлі". 

Зазначається, що на зустрічі говорили про протистояння з Росією та невизнання російських паспортів, виданих мешканцям окупованих територій. 

"Канада підтримала Україну  $785 млн у військовій, законодавчій, фінансовій, політичній сфері з 2014-го, коли президент (Росії) Володимир Путін спробував повернути країну у сферу російського впливу (...) Фріланд також сказала, що Канада відмовиться визнавати законність виданих росією паспортів для мешканців Криму, визначаючи (видачу таких документів) як іншу форму окупації", - йдеться у матеріалі. 

Враженнями про спілкування з українським президентом не діляться, натомість загалом відзначають активність Зеленського. 

"Популярний актор і комік без попереднього політичного досвіду, який легко виграв весняні президентські вибори і змістив Петра Порошенка.  У (багатьох) були сумніви, що людина, яка зіграла президента у художньому телефільмі, підходить для справжньої (політичної) роботи. Але Зеленський стартував стрімко, розпустивши парламент країни і призначивши нові вибори, чим на місяці випередив власний розклад", - наголошують канадці. 

На ресурсі MSN опублікована стаття під заголовком "Через те, що Росія розширює вплив, Канада продовжує інвестувати в Україну".

"Зеленського обрали після російського втручання у президентські вибори США 2016-го та початку конституційної кризи у Венесуелі, де російські війська звинуватили у допомозі президенту проти опозиції. Росія розглядається як ключовий союзник венесуельського президента Ніколаса Мадуро (...) Україна - символічний кордон між інтересами Заходу та Росії, як розповів нам один з експертів", - зазначає авторка матеріалу Аманда Конноллі. 

Морін Флаерті, діюча директорка Центру українсько-канадських студій Університету Манітоби вважає, що Україна надзвичайно важлива для Канади і для Заходу через свій статус "землі розмежування" між двома дуже різними регіонами, двома різними баченнями майбутнього. 

"Флаерті стверджує, що можна провести паралелі між реакцією демократичних західних країн на російське зазіхання на Україну і тим, як вони збираються відновлювати демократію у Венесуелі. Спільна тема - ризик, що авторитарний вплив загрожує міжнародній владі права, встановленій Заходом", - йдеться у статті. 

"Двоє лідерів потиснули руки перед прапорами Канади і України, і, пан Зеленський англійською подякував пану Трюдо за прийом. Пан Зеленський зробив свій північноамериканський дебют у Торонто, більш ніж за місяць до візиту у США, і представник України каже, що це не помилка. Андрій Шевченко, посол України у Канаді, каже, що це індикатор того, наскільки важливими для пана Зеленського є зв'язки між двома країнами, які розвивалися останні 28 років", - пише Майкл Бленчфілд у матеріалі The Globe and Mail

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 1-3 липня перебуває з робочим візитом у Канаді, де зустрівся з прем'єр-міністром Джастіном Трюдо.

За підсумками зустрічі Зеленський повідомив про намір Канади постачати зброю Україні.

Довідка: З січня 2014 року Канада надала Україні різноманітної допомоги на суму у майже 800 млн дол. Сюди входить як безпосередньо фінансова, так і стабілізаційна, безпекова, гуманітарна й військова допомога.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme