Прадід-письменник і одеські піонери: Що Блінкена та Нуланд пов'язує з Україною

5 травня у Київ приїжджають державний секретар США Ентоні Блінкен та його заступниця Вікторія Нуланд. При цьому у житті обох закордонних гостей чимало подій пов'язано з Україною

Журналіст відділу "Життя"
Прадід-письменник і одеські піонери: Що…
 фото: gettyimages

Depo.ua пригадує головні моменти, що роблять нашу країну не чужою для американських політиків. 

Правнук масажиста і письменника з Переяслава

Пан Ентоні ніколи не приховував, що має українське коріння. Його прадід Меїр Блінкен народився у Переяславі, працював червонодеревником та масажистом, а у 25 років з родиною переїхав у США, зазначає UJE. На руках у Меїра був маленький Моріс – дідусь Ентоні. 

Меїр у США почав з того, що відкрив масажний кабінет на Бродвеї. Єврейським імігрантам жилося непросто – їхні будні Меїр описував у невеличких сатиричних скетчах і публікував у різних виданнях. Згодом до реалістичних замальовок додалася любовна і навіть еротична проза, вийшла його поема у прозі "Жінки". 

Моріс закінчив Університет Нью-Йорка, юридичну школу, став видатним правником та заснував у США Інститут Палестини. 

"Мій дід приїхав у США на початку минулого століття разом з паломниками з території сучасної України. Його прийняли у США, він сам побудував життя для себе та дітей", – розповідав Еноні Байден в інтерв'ю CBSNews

Під час політичної кар'єри Блінкен відстоював інтереси України. Зокрема, на посаді радника з нацбезпеки, а згодом заступника держсекретаря в адміністрації Обами у 2014-му лобіював введення санкцій проти Росії та закликав підтримувати Україну. Зокрема, вже після початку президентського терміну Дональда Трампа у New York Times вийшла його колонка "Час озброювати Україну". 

Зазначимо, що Блінкен побачить Україну не вперше. Зокрема, у 2015-му він вже приїздив до нас в рамках турне країнами Європи.

"Протягом мого візиту урядовці та представники громадянського суспільства розповіли мені про виклики, які постають перед ними, а я запевнив у незмінній підтримці Сполучених Штатів для України, її уряду і її народу на шляху до демократичного і незалежного майбутнього. Сьогодні це майбутнє в небезпеці, адже російська агресія руйнує Східну Україну і ставить під загрозу надію на цілісну, вільну і мирну Європу", – стверджував він тоді. 

Побувала в Одесі ще студенткою

Вікторія Нуланд вперше побувала в Україні ще у 21 рік. Тоді вона приїхала в Одесу за обміном, працювала в піонертаборі "Молода гвардія" вожатою. 

Багатьом, навіть дуже далеким від політичних перипетій українцям Нуланд запам'яталася своєю появою на революційному Майдані у грудні 2013-го. Американська дипломатка, яка тоді перебувала у статусі помічниці держсекретаря США роздавала мітингувальникам печиво з великого пакета. 

Пані Вікторія вважала протести "кроком до Європи" і незмінно підтримувала інтереси України. Власне, саме українським напрямком вона займалася в адміністрації Обами. При цьому на Росії у 2019-му її фактично зробили нев'їздною, відмовивши у візі. 

У найгарячішу фазу війни, у 2015-му, Нуланд закликала НАТО відстоювати інтереси України – зокрема, розгорнути командні пункти у шістьох прифронтових державах. 

"Українська боротьба за свободу – і наша боротьба", – стверджувала дипломатка. 

Вже перед затвердженням на нинішню посаду вона вкотре акентувала на необхідності посилити санкції проти Росії і зокрема "Північного потоку-2". Нуланд вкотре акцентує, що США та ЄС повинні об'єднати зусилля для стримування агресора. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme