"Україна в американських заголовках мала з'явитися раніше": Що західні ЗМІ пишуть про Трампа і Зеленського

Через скандал навколо липневої телефонної розмови між Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським і оприлюдненої стенограми діалогу двох президентів до їхньої зустрічі на Генасамблеї ООН була прикута максимальна увага з боку громадськості та медійників

"Україна в американських заголовках мала…

Depo.ua пропонує огляд публікацій про оприлюднену стенограму телефонної розмови між лідерами і прямий діалог між ними у Нью-Йорку. 

Так, оглядачі The Washington Post вважають, що головним завданням Зеленського ще у липні було добитися запрошення у Білий дім. 

"І навіть більш очевидний обмін простежується, коли дискусія доходит до топового на даний момент пріоритету пана Зеленського – отримання чіткого зобов'язання зустрічі з Трампом у Білому домі. Український лідер відчував, що йому потрібен візит у Вашингтон, аби показати своїй країні та російському президенту Володимиру Путіну, що він продовжить отримувати підтримку США проти російської агресії, але пан Трамп загальмував із призначенням дати. Ближче до кінця розмови пан Зеленський говорить про тему візиту і підтверджує, що "Я також хочу запевнити, що ми серйозно поставимося до справи і попрацюємо над розслідуванням. Пан Трамп, який дуже добре знав, чого хоче пан Зеленський, відповідає: "Добре… Я скажу Руді та генпрокурору Барру подзвонити. Дякую. Коли б ви не зібралися у Білий дім, дзвоніть сміливо. Прихований компроміс не може бути більш очевидним", – пишуть оглядачі. 

Топовий матеріал на New York Times – "Трамп натиснув на українського президента розслідувати справу демократів під видом послуги".  У матеріалі наводяться цитати з телефонної розмови лідерів та реакція на них американських політиків. 

"Зустріч на полях Генасамблеї ООН навряд чи могла відбутися у більш напружений момент українсько-американських відносин. Пан Зеленський, колишній комік без політичного досвіду, був обраний керувати країною, розірваною російською військовою інтервенцією і відчайдушно залежною від допомоги США та Європи (...) Навіть намагаючись догодити пану Трампу, український лідер заявив, що насправді він не замовляв вказане розслідування", – зазначає видання. 

Видання Vox.com за останні дні присвятила ситуації між Трампом, Зеленським та американськими демократами цілу низку публікацій. В одній з них навіть описують, як можна відправити американського президента у імпічмент.  У публікації "Чому Україна у центрі останнього скандалу Трампа" описується роль нашої країни у політичних процесах США і згадуються попередні скандали. 

"Якщо ви разом складете три елементи – проросійські сантименти Трампа, колишню роботу Манафорта і теорію змови навколо CrowdStrike, стає ясно, що питання не стоїть "Чому Україна зараз у новинах?". Насправді питання в тому "Чому Україна так довго не з'являлася у новинах?" – зазначає оглядач Алекс Вард. 

Також акцентується, що після серії "теплих" розмов з Володимиром Путіним Трамп "дивним чином зняв бан адміністрації Обами на продаж летальної зброї Україні у 2017-му". Додається, що "цей крок дозволив продавати країні протитанкові ракети та іншу новітню зброю, яка допомогла б Україні краще воювати проти Росії, і це примирило адміністрацію Трампа з багатьма в Україні". 

Тож з огляду на це, як акцентує видання, Володимир Зеленський, що хоче зупинити війну у країні, звісно дуже непокоїться через утримання військової допомоги із США. І це той факт, який Трамп, за бажанням, може використати як важіль впливу. 

Агентство Reuters опубліковало матеріал Павла Політнюка та Ендрю Осборна "Для лідера України оприлюднення Трампом розмови - це дипломатична катастрофа".

"У цій ситуації Зеленський не зберіг гарного вигляду – давши пинка експосолці США, а також Меркель та європейцям, а потім погодившись зробити чорну роботу Трампа щодо Байдена", – цитує видання старшего стратега ринків, що розвиваються, компанії Bluebay Asset Management Тімоті Еша. 

"Іноземні інвестори сподівалися, що Зеленський досягне прогресу щодо переформатування України у повноцінну прозору демократію. Коментарі Еша відображають певний скептицизм щодо цього", – пишуть автори. 

Втім, у статті опираються переважно на коментарі прибічників Петра Порошенка – зокрема, екснардепку від БПП Марію Іонову. 

Тож трагічний тон матеріалу варто сприймати зі скепсисом. 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme