Ще двох судей відсторонили від роботи: одного за хабар, іншого – за репресії

Сьогодні Вища кваліфікаційна комісія (ВККСУ) підставі клопотання генерального прокурора України вирішила відсторонити від займаної посади двох суддів
Depo.Влада
22 квітня 2015 16:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-служби ВККСУ.

"Так, у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності відсторонено від посади строком на два місяці Бруховского Євгена Борисовиач - суддю Черняхівського районного суду Житомирської області та Решетніка Миколу Олександровича - суддю Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська", - уточнили у комісії.

За даними ГПУ, суддя Бруховський підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України - прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди у великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Суддя Решетнік підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 371 та ч. 2 ст. 375 КК України (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою, якщо вони спричинили тяжкі наслідки або були вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах, постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах). Слідство стверджує, що він постановив низку ухвал, якими застосував до учасників мирної акції протесту, яка відбулась 26 січня 2014 року біля будівлі Дніпропетровської обласної державної адміністрації, запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту, чим порушив конституційне право громадян на свободу та особисту недоторканність.

Крім того, сьогодні Вища кваліфікаційна комісія продовжила термін відсторонення строком на 1 місяць щодо Макухи Андрія Анатолійовича та Демидівської Алли Ігорівни - суддів Солом'янського районного суду міста Києва.