Сейм Польщі схвалив Декларацію пам'яті і солідарності, – Парубій

Сейм Республіки Польща схвалив спільну з Україною та Литвою Декларацію пам'яті і солідарності
Depo.Влада
21 жовтня 2016 07:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив голова Верховної Ради України Андрій Парубій на своїй сторінці у Twitter, передає Depo.ua.

"Сейм Польщі схвалив Декларацію пам'яті і солідарності. Ми разом – Польща і Україна – переможемо!" – написав спікер парламенту.

За його словами, Декларацію підтримали 367 депутатів польського сейму.

Нагадаємо, 20 жовтня, ВР ухвалила постанову "Про Декларацію пам'яті і солідарності Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України". У документі зазначається, що парламенти України та Польщі спільно й одночасно приймають цю Декларацію пам'яті і солідарності, аби віддати шану мільйонам жертв, яких зазнали "наші народи під час Другої світової війни, та засудити зовнішніх агресорів, що намагались знищити нашу незалежність".

22 липня Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА". У документі йдеться, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.  У серпні Верховна Ради України висловила розчарування з цього приводу

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада