Сесія ПАРЄ закрилася до червня без резолюції по Україні

У Страсбурзі завершилася весняна сесія ПАРЄ без ухвалення резолюцій по Україні
Depo.Влада
24 квітня 2015 15:30
ФОТО: depo.ua

"Я закриваю пленарне засідання весняної сесії ПАРЄ. Наступна сесія, шановні колеги, відбудеться з 22 по 26 червня", - цитує президента ПАРЄ Анн Брассер "Укрінформ", передає depo.ua.

Зазначимо, що це перша сесія за останній рік, на якій не ухвалювалися резолюції по Україні, хоча "українське питання" обговорювалося.

У першій половні дня четверга парламентарії у ході поточних дебатів обговорювали питання мирних перспектив та гуманітарної ситуацію на сході України, пов'язаних з агресією з боку Росії. Через відсутність прогресу в діалозі ПАРЄ та Російської Федерації у зв'язку з конфліктом, який розв'язала Москва, асамблея ухвалила рішення перенести обговорення санкцій проти російської делегації на червневу сесію.

Слід зауважити, що ситуація в Україні обговорювалася фактично на кожній сесії ПАРЄ минулого і цього року. Під час попередньої сесії у січні асамблея ухвалила резолюцію "Гуманітарне становище українських біженців і переміщених осіб".

У резолюції ПАРЄ звернулася до російського керівництва з проханням упродовж 24 години звільнити українського депутата і делегата асамблеї Надію Савченко, яка незаконно утримується на території РФ. Крім того, асамблея закликала Москву утриматися від дестабілізації України та військової підтримки бойовиків на Донбасі, вплинути на них з метою повного виконання положень мінських домовленостей, а також забезпечити безпеку і дотримання прав людини всіх, хто проживає під контролем РФ в Криму тощо.

Нагадаємо, Україна в червні буде домагатися виключення Росії з Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Мітки: ПАРЄ