Сервери держреєстрів залишились без живлення

Керівництво держпідприємства "Українські спеціальні системи", яке надає послуги хостингу та розміщає сервери держорганів і де зберігаються безліч держреєстрів, повідомило співробітника Програми розвитку ООН про відключення системи безперебійного живлення в своєму дата-центрі
Depo.Влада
12 серпня 2016 20:24
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив проектний менеджер ПРООН Іван Пресняков на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передає depo.ua.

На серверах УСС також зберігається тестова версія реєстру електронних декларацій, який повинен бути запущений 15 серпня ("ПРООН" надає підтримку в запуску цього реєстру). У коментарі AIN.UA Пресняков повідомив, що незважаючи на повідомлення УСС, перебоїв в роботі реєстру сьогодні він не помітив.

"З ПРООН зв'язалося керівництво державного підприємства УСС, щоб попередити, що вранці була відключена система безперебійного живлення. Потенційно це може означати відключення нової системи декларування від електроенергії і поставити під загрозу її сертифікацію і своєчасний запуск", - пише Пресняков.

В УСС пов'язали це "з проблемами в системі кондиціонування, яка не змогла достатньо захистити акумуляторні батареї під час спеки". Про терміни відновлення її працездатності Преснякова не проінформували.

УСС є оператором, підконтрольним Державній службі спецзв'язку і захисту інформації. Остання повинна сертифікувати комплексну системи захисту інформації реєстру електронних декларацій, що є останнім етапом перед його повноцінним запуском.

В УСС відповіли, що "не володіють такою інформацією", і оскільки вже кінець робочого дня, ніхто прокоментувати ситуацію не зможе. У ДССЗІ повідомили, що не можуть давати коментарі по телефону і запропонували написати письмовий запит.

Юрій Новіков, директор компанії "Міранда", яка займалася розробкою ПЗ для госсреестра електронних декларацій, так відреагував на ситуацію на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук":

"Схоже, система декларування зовсім стала всім як кістка в горлі. В УСС два незалежних підведення зв'язку плюс генератори. Не забуваємо, що УСС забезпечує захист від кібератак всіх державних органів. Мало того, сервера багатьох державних органів і міністерств знаходяться безпосередньо і фізично у УСС (наприклад, ті ж держзакупівлі). Отже, припустимо, що аварія. В такому випадку ця аварія страшніше ніж будь-яка кібератака. Треба вживати екстрених заходів. І що ми бачимо? Тиша, телефонні дзвінки і жодного офіційного повідомлення".

Варто відзначити, що відмовила система безперебійного живлення, яка включається лише при відключенні основних каналів електроживлення. Тому це не повинно було вплинути на роботу серверів в дата-центрі УСС. Пресняков підтвердив, що, незважаючи на повідомлення УСС, перебоїв в роботі тестової версії реєстру він не помічав.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада