СБУ звинувачує намісника Лаври у підготовці кривавої провокації в день Об'єднавчого собору

Служба безпеки України виявила факти, які вказують на підготовку провокацій у Києві в день проведення Об'єднавчого собору 15 грудня щодо надання Томосу про надання автокефалії Українській православній церкві

Про це на брифінгу повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко, інформує Depo.ua.

"СБУ задокументовані наміри організувати провокації напередодні та під час проведення Собору та створення Української помісної православної церкви", - сказав Кононенко.

Так, за його даними, у листопаді поточного року до мешканця Києва звернувся активіст "Антимайдану", який переховується у Москві. Він запопронував провести у в українській столиці акції протестів.

"У Москві активіст запропонував провести акції протесту проти отримання Україною томосу про створення помісної православної церкви. Для реалізації намірів йому заплатили 5 тисяч доларів", - розповів Кононенко.

Інструкції передбачали придбання нового телефону та карточки стільникового зв'язку. Киянин мав встановити контакт з одним із священнослужителів Лаври, який мав координувати діяльність зсередини. Попу потрібно було назвати пароль "Ми від Олександра Івановича".

"Організатор акції зв'язався з росіянином, який йому повідомив, що координатором майбутньої акції буде священнослужитель Павло", - сказав заступник голови СБУ.

Пізніше встановили, що йдеться про намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла.

"Павло мав координувати дії протестувальників, не бойовиків", - наголосив Кононенко.

Планувалося вчинити резонансні протиправні дії, пов'язані із загибеллю та пораненням пересічних громадян з захопленням святині.

Це могло поставити під загрозу проведення Об'єднавчого Собору.

Заступник голови СБУ уточнив, що поки нема підстав для затримання митрополита Павла, оскільки не сталося факту злочину.

"Якщо будуть підстави, ми його затримаємо", - пообіцяв Кононенко, додавши, що, ймовірно, силовики допитають намісника Лаври.

Нагадаємо, що в кінці листопада СБУ провела обшуки у приміщеннях УПЦ МП та викрила мережу розповсюдження матеріалів, що розпалюють релігійну ворожнечу.

Зокрема, 30 листопада СБУ обшукала оселю намісника Києво-Печерської Лаври Павла.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна