Савченко звинуватила Ірину Геращенко у затягуванні обміну полоненими

Народний депутат Надія Савченко заявила, що процедуру обміну полоненими необхідно спрощувати, оминувши етап суду над росіянами та терористами
Depo.Влада
12 серпня 2016 10:36
ФОТО: depo.ua

Про це вона заявила в інтерв'ю ВВС-Україна, передає depo.ua.

"У нас дуже тривалий механізм звільнення. Людей у нас звільняють через суди, спочатку звинувативши їх та засудивши. Так як у нас іде АТО, то президент має право своїм наказом звільняти людей в 24 години на обмін за мінськими домовленостями. Треба видавати указ президента про звільнення таких-то бійців для обміну на наших бійців. Не треба проводити все це через суди", - вважає Савченко.

Вона також зазначила, що не змогла порозумітися з Іриною Геращенко, яка представляє Україну в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи. Савченко вважає критику її ініціатив та ідей щодо обміну полоненими з боку Геращенко несправедливою.

"Ми з нею спілкувались, але не знайшли точок дотику. Саме такі люди, як Ірина Геращенко, саме такими методами, якими вони діють, затягуються перемовини. Раніше на Донбасі людей можна було міняти легше, доки за це не взялись політики. Тому це треба збити з політичного рівня, щоб цим займались рідні та переговорники", - заявила Савченко.

Савченко також незгодна з тезами, що процес обміну полоненими спеціально гальмується Росією, бо це – інструмент тиску на Україну у Мінських перемовинах.

"Це ми чуємо від української влади, яка так говорить. На мою думку, це стало інструментом корумпованих політичних домовленостей. Владі не важливі життя людей – тут і там. Люди при владі домовляються про свій бізнес і контрабанду, і тільки через це наші люди сидять. Влада завжди бреше, тому треба батькам і всім нам тиснути на неї, нагадувати і пояснювати, що обмін можна зробити", - сказала нардеп.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада