Саріуш-Вольський: В Україні має бути потужний євроофіс з правом звільняти міністрів

В Україні повинен бути сильний урядовий офіс, який відповідатиме за реформування і гармонізацію законодавства до норм ЄС та матиме право звільняти міністрів, які неналежно виконують роботу в цій сфері
Depo.Влада
1 березня 2016 19:42
ФОТО: depo.ua

Про це заявив польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський, виступаючи в рамках панельної дискусії під час "Тижня України" в Європарламенті, повідомив у "Фейсбуці" директор Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження" Дмитро Шульга, передає depo.ua.

За словами експерта, євродепутат наголосив, що для гармонізації законодавста, Україні потрібен "сильний урядовий офіс, під прем'єр-міністром, з 300-400 кваліфікованих працівників".

Цей офіс, як вважає Саріуш-Вольський, має перевіряти всі урядові законопроекти на відповідність законодавству ЄС та мати право "тероризувати" міністерства з тим, щоб виконувати План імплементації Угоди про асоціацію.

Невиконання ж Плану тим чи іншим міністерством має призводити до відставки міністра .

Окрім того, "парламент має погодити з урядом (угода/меморандум між прем'єром і спікером) спеціальну пришвидшену процедуру розгляду урядових законопроектів, спрямованих на виконання Угоди про асоціацію".

Зокрема, як підкреслив євродепутат, має бути обмежене право депутатів подавати поправки до законопроектів - через вимогу певної кількості депутатів для того, щоб внести поправку.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада