Санкції за порушення "тиші": У ТКГ готують новий документ про контроль за припиненням вогню на Донбасі

У Тристоронній контактній групі (ТКГ) Україна обговорює документ щодо вдосконалення координаційного механізму реагування на порушення режиму припинення вогню

Редактор стрічки новин
Санкції за порушення "тиші": У ТКГ готую…
Фото: Оперативно-тактичне угруповання Схід

Про це заявив глава української делегації у ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Дом", передає Depo.ua.

"Ми, українська сторона, неодноразово пропонували удосконалити координаційний механізм контролю над тим, хто порушує тишу, хто веде вогонь, хто вбиває. Нам постійно говорили, що сьогоднішній механізм — не досконалий", — пояснив Кравчук.

У зв'язку з цим українська сторона надала свої пропозиції щодо вдосконалення механізму контролю. За словами Кравчука, проект цього документа був переданий спецпредставнику голови ОБСЄ в ТКГ Гайді Грау. Він містить сім пунктів доповнень до того механізму, який діє з липня 2020 року.

"Я запропонував документ, там сім пунктів доповнень до механізму, який працює з липня 2020 року. Передав його послу від ОБСЄ в ТКГ пані Хайді Грау. На останньому засіданні ТКГ наш документ, пропозиції ОРДЛО і пропозиції Росії були взяті до обговорення. І, як мені відомо, український документ був взятий за основу. Це вперше. І навіть керівниця ТКГ, посол від ОБСЄ сказала, що це історична подія", – повідомив Кравчук.

Він зазначив, що пропозиції української сторони стосувалися трьох основних напрямків.

"По-перше, посилити контроль за дотриманням режиму припинення вогню, зокрема, за допомогою місії ОБСЄ, чиї спостерігачі присутні на Донбасі. Друге — санкції, покарання тих, хто порушив режим тиші. Третє – як тільки є порушення, є загиблі, будь-яка сторона може вимагати зібрати негайно робочу групу, щоб обговорити та прийняти заходи. Негайно. Протягом 12 годин", – сказав голова української делегації у ТКГ.

Він висловив переконання, що ухвалення цього документа матиме позитивний ефект у врегулюванні конфлікту на сході України.

Нагадаємо, 20 квітня президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні запропонував президент РФ Володимиру Путіну провести переговори "у будь-якій точці Донбасу, де йде війна".

У відповідь на Росії заявили, що така зустріч двох президентів не має жодного сенсу. При цьому заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров назвав таку пропозицію Зеленського "заявою хорошого актора".

Президент Росії Володимир Путін погодився зустрітися із президентом України Володимиром Зеленським, але не на Донбасі, як пропонував український глава держави, а тільки у власній столиці Москві. Крім того, хазяїн Кремля зазначив, що Україна має розпочати переговори із "Л-ДНР". 

І ватажки ОРДЛО вже заявили про готовність зустрітися з Зеленським. Радник голови ОП Олексій Арестович заявив, що попри заяви Путіна про необхідність вести переговори із "Л-ДНР",  Україна не збирається цього робити ні за яких умов. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme