Скільки «тушок» породить «Самопоміч» Садового

Початок парламентського шляху у партії Андрія Садового був вельми обнадійливим - 11 відсотків і третє місце у Верховній Раді, а також «золота акція» при формуванні коаліції. Але поки що все йде до того, що «Самопоміч» може стати одним із головних джерел скандалів у наступному скликанні парламенту
Depo.Влада
3 листопада 2014 18:10
ФОТО: depo.ua
Скільки «тушок» породить «Самопоміч» Садового
Скільки «тушок» породить «Самопоміч» Садового

Не встигла запрацювати Верховна Рада восьмого скликання, а між вчорашніми союзниками вже почалися конфлікти. І якщо скандали у коаліційному процесі були цілком прогнозованими, то розкол у «Самопомочі» виявився зовсім несподіваним. Проте всі передумови для такого розвитку подій були закладені ще задовго до виборів. Головна помилка Андрія Садового у тому, що він так і не зважився на зачистку «авгієвих стаєнь» у власному списку, особливо в частині квоти партії «Воля». Результат є: у його списках вже почали з'являтися «тушки»...

Причини нинішнього розброду і хитання у лавах партії достатньо легко конкретизувати. Головна біда «Самопомочі» - це наявність у її списках партії «Воля», сформованої в результаті завідомо неприродного союзу між головним «люстратором» країни Єгором Соболєвим та одіозним нардепом Юрієм Дерев'янком, який переміг на окрузі №87 (Івано-Франківська область) від партії «Воля».

Офіційна версія появи Дерев'янка у «Волі» така: нібито Юрій Богданович в автономному режимі почав реєструвати свою партію «Воля» в Мін'юсті, про це дізнався Соболєв, який також тоді створював політсилу з аналогічною назвою - і вуаля - політики знайшли спільну мову. І навіть разом готували так званий закон про люстрацію...

Цьому союзу жодним чином не завадив навіть той факт, що ЗМІ неодноразово писали про зв'язки Дерев'янка з ЄДАПСом та екс-нардепом від Партії регіонів Василем Гурєєвим. Не стало перепоною і те, що Юрій Богданович у 2005 році був співзасновником компанії «Арт-Мастер», відомої тим, що щорічно отримувала сотні мільйонів гривень за підтримку і програмне забезпечення державних реєстрів, які перебувають на балансі у Міністерства юстиції.

У підсумку, за інформацією ДеПо, минулого тижня стало відомо про підготовку «рейдерського захоплення» партії «Воля» з боку Дерев'янка. «Він вирішив зробити з «Волі» свій бізнес-проект. Для цих цілей Дерев'янко фактично монополізував обласні осередки, розставивши там своїх людей», - повідомили джерела в цій політсилі.

Соболєв намагався утримати партію, але зазнав фіаско. «Наприкінці минулого тижня він зустрівся з представниками київського осередку «Волі» і виправдовувався: мовляв, він знати не знав про те, яка недобра людина цей Дерев'янко. Виглядало це вкрай непереконливо», - повідомило одне з джерел.

Остаточний «злив» «Волі» під Дерев'янка пройшов у неділю, коли на з'їзді партії, на який, до речі, ані Соболєв, ані його люди не прийшли, було обрано новий склад членів політради. До нього увійшли люди зі списку «Самопомочі», орієнтовані на Дерев'янка.

Мова насамперед йде про номер 6 списку Ірину Суслову, яка прямо пов'язана з засновниками партії - братами Таранами. Невелика ремарка: Віктор Таран - чоловік майбутнього нардепа від «Народного фронту» Вікторії Сюмар, що була одним із головних ідеологів партії «Воля», але в останній момент пішла до Арсенія Яценюка у завідомо прохідну першу десятку списку «НФ».

Другий же брат - Сергій Таран - досить відомий політолог і глава соціологічного центру «Соціовимір», активно «засвітився» під час з'їздів «Самопомочі». І навіть фігурував у первинному виборчому списку партії під номером три. Однак до остаточного списку так і не потрапив. Щоправда, він входить до політради «Волі» і танцює під «сопілочку» Дерев'янка. В результаті, на з'їзді дерев'янковська «Воля» вже заявила про припинення співпраці з «Самопоміччю», по суті, розколовши фракцію ще до її створення.

Тим часом Єгор Соболєв лише розводить руками у Facebook. «Немає слів. Розбираюся. Одне можу сказати точно - величезною помилкою було взяти до партії і до створення люстраційного законодавства Юрія Дерев'янка. Це дуже талановитий шахрай, за яким стоять величезні угруповання з викачування грошей платників податків», - додав він. Ну, прямо «Капітан Очевидність», як люблять говорити у соцмережах...

У той же час інші представники «Самопомочі» також здійснюють різні відцентрові тілорухи. За інформацією ДеПо, з 33 потенційних членів фракції «Самопоміч» повний оперативний контроль у Садового є тільки над дев'ятьма майбутніми нардепами. Навіть перший номер списку Ганна Гопко вже нібито просить для себе певні посади. «То вона хоче бути главою фракції «Самопоміч», то заявляє про несподівані амбіції працювати в уряді після формування коаліції», - кажуть джерела.

Якщо так буде тривати і далі, то політсила Андрія Садового ризикує стати головним постачальником «тушок» восьмого скликання. Чи зможе Андрій Іванович з крісла мера Львова контролювати дисципліну - це питання, яке прямо вплине на його подальшу кар'єру. А вже зараз стає очевидним, що Садовий потихеньку готується до наступної президентської кампанії...

Фото: Оля Камєнєва/ДеПо