Навіщо Саакашвілі всіх "лякає" реформами, яким вибори заважають

Підігруючи президенту у анонсованих реформах губернатор Одещини Михайло Саакашвілі у разі невдачі завжди зможе зіскочити з неприємної теми
Depo.Влада
22 жовтня 2015 14:45
ФОТО: depo.ua
Навіщо Саакашвілі всіх "лякає" реформами, яким вибори заважають
Навіщо Саакашвілі всіх "лякає" реформами, яким вибори заважають

Учора був день реформ. Точніше день розповідей про реформи. Так, цю тему розпочав президент Петро Порошенко, який, відвідуючи Івано-Франківський цементний завод, несподівано анонсував скорі реформи. "Відразу ж після виборів, я про це ніколи не говорив і не хотів говорити до виборів, але вам скажу: у нас буде чотири роки без виборів, без популізму, коли, нарешті, ми зможемо продемонструвати рішучі кроки з розвитку нашої держави", – сказав він.

Цей меседж швиденько підхопив швидкий на різноманітні піар-ходи губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі, який в цей же день оприлюднив у "Фейсбуці" свій виступ на з'їзді Європейської народної партії в Мадриді. "У найближчі дні і тижні президент Порошенко приступить до дуже радикальних і невідкладних реформ, щоб жертви наших героїв на фронті не виявилися даремними. Ми чекаємо великих змін", - заявив Саакашвілі.

Щоправда, батоно Міхо чомусь не пояснив, чому для запуску таких "невідкладних" реформ треба чекати до кінця виборів, адже на те вони й невідкладні, щоб почати їх одразу, не прив’язуючись до часу.

Тим паче, що вся Україна чекає від цієї влади довгоочікуваних реформ набагато довше – з весни 2014 року, коли після кривавих подій на Інститутській з України втік Віктор Янукович. Власне, тоді мова йшла про низку кроків, які кардинально змінять країну. На жаль, наразі говорити про серйозні результати, немає сенсу. Все і так наочно можна розгледіти, побачивши збереження корупційних систем у ГПУ, судах, податковій та митниці.

Поки ж Саакашвілі – на коні, підспівуючи президенту. Адже треба якось підтримувати реформаторський ореол. Заради цього можна і попрацювати вісником добрих новин. Втім, варто розуміти: у разі якщо Петру Порошенку, який все ж таки почне рух вперед, не достане сил на те, щоб все ж таки провести реформи у вище вказаних напрямках, Михайло Ніколозович завжди зможе сказати: а я тут до чого? Власне "слід Самопомочі" у політичних зв’язках Саакашвілі може свідчити про те, що у разі, якщо поствиборчі реформи Порошенка закінчаться фіаско, грузинський реформатор буде першим, хто звинуватить президента у його непрофесіоналізмі. Після чого – втече у інший проект (благо, здається, є куди), залишивши Одещину. Тим паче, особливих результатів його діяльності, окрім спірних кадрових рішень та піару, за цей час у Одесі ніхто й не помітив. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада