Саакашвілі просуває в генпрокурори головного слідчого по справі Майдану

Народний депутат Сергій Лещенко, що входить в групу "антикорупціонерів" наближену до одеського губернатора Михеіла Саакашвілі, вважає, що новим генпрокурором має стати Сергій Горбатюк
Depo.Влада
14 березня 2016 11:58
ФОТО: depo.ua

Про це Лещенко написав на власній сторінці у "Фейсбуці", передає deo.ua.

"Наближається "момент Ч" - звільнення парламентом генпрокурора Віктора Шокіна. Відповідно, президент Порошенко має внести нового кандидата. Досі ні депутати, ні співробітники прокуратури не мают жодного уявлення, кого Банкова бачить на цій посаді. Нам знову будуть нав'язувати чужий вибір в останній момент без широкого обговорення та вивчення минулого висуванця", - зазначив Лещенко.

За його словами, у цій ситуації він повністю поділяє думку адвокатів родин Небесної сотні та підтримує на посаду генпрокурора Сергія Горбатюка - людину, яка очолює Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури, у віданні якого перебуває справа Майдану.

"Якщо Горбатюку довіряють та його просувають родини, які втратили своїх найближчих родичів на Майдані - це рекомендація, проти якої не може бути аргументів. Питання лише, чи наважиться президент відмовитися від практики кишенькових генпрокурорів? Чи ризикне він поставити справді незалежну людину керувати відомством, яке завжди вважалося "дубинкою" президента, але за Конституцією має бути головним захисником законності в державі?" – зазначив Лещенко.

Нагадаємо, цього тижня Верховна Рада має розглянути питання відставки генпрокурора Віктора Шокіна, який наразі перебуває у відпустці, куди пішов після того як написав заяву про відставку. Як відомо, піти у відставку Шокіна закликав президент Петро Порошенко під час розгляду парламентом питання недовіри уряду Арсенія Яценюка.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада