Саакашвілі "переїхав потягом" межу у стосунках з Порошенком

Здається Саакашвілі уже впритул наблизився до межі, яка відділяє його від відверто опозиційних до Порошенка політиків
Depo.Влада
18 січня 2016 12:05
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі "переїхав потягом" межу у стосунках з Порошенком
Саакашвілі "переїхав потягом" межу у стосунках з Порошенком

Гастролер-реформатор Міхеіл Саакашвілі продовжує свою всеукраїнську піар-кампанію, яка неминуче підводить його, якщо не до прямого конфлікту з президентом Порошенком, то, принаймні, до серйозного конфлікту з його найближчим оточенням.

Те, що губернатороство на Одещині це аж ніяк не вершина амбіцій Саакашвілі в Україні, і що однією областю бурхлива діяльність реформатора не обмежиться, було зрозуміло усім з самого початку. Але розгортання піарної машини екс-президента Грузії не могло не зачепити інших гравців команди Порошенка, до якої все ще належить і сам Саакашвілі.

Днями Міхеіл Ніколозович відвідав прифронтовий Маріуполь, де не утримався аби не розкритикувати місцеву владу. Мовляв бойовий дух наших бійців на висоті, чого аж ніяк не можна сказати про умови їхньої служби, адже ці умови "образливі". Образа, на думку Саакашвілі, полягає в тому, що на блокпостах немає біотуалетів, але одеський губернатор пообіцяв питання вирішити. І з туалетами, і з іншими побутовими проблемами.

Зрозуміло, що на таку зухвалість на "чужій території" губернатор Донеччини Павло Жебрівський не міг не відреагувати. За словами останнього, діяльність Саакашвілі на Донбасі – це "тупий піар". Мовляв, Саакашвілі приїхав в чужу область і почав давати "глибокодумні" поради, які будинки зносити, а які будувати. "Пане Саакашвілі, займіться проблемами Одещини, бо Вас там давно не бачили. Вибори у нас ще не почались. Популізм не принесе добра Україні. А за щиру допомогу, пораду і підказку ми будемо Вам вдячні", - в'їдливо завершив Жебрівський, за що тут же отримав від Саакашвілі тавро "одного з найбільших фармацевтичних олігархів в Україні", що означає долучення до категорії темного боку сили. Пригадав Саакашвілі і "нульовий результат" Жебрівського під час роботи в ГПУ. "Був би у країні елементарний порядок, цього голову ОДА давно б звільнили", - резюмував Саакашвілі, наїхавши разом з Жебрівським і на самого Порошенка, адже призначати та звільняти губернаторів – президентська функція, от і виходить, що саме президент відповідальний за "елементарний порядок", якого нема.

Звісно, Саакашвілі чудово розуміє, що Порошенко Жебрівського, який входить у найближче оточення Петра Олексійовича ще з часів Помаранчевої революції, не звільнить.  Тим більше, що окрім "туалетів Саакашвілі", особливих претензій до Жебрівського не звучить. Так само Саакашвілі не може не розуміти, чим ризикує, наїжджаючи на Жебрівського. Адже особлива наближеність Жебрівського до Порошенка робить цей конфлікт знаковим і переводить одеського губернатора з людини президента на критика "режиму Порошенка".

Оминути ж Донецьку область Саакашвілі також ніяк не може - всеукраїнський піар без прифронтових областей річ несерйозна. Все це неминуче підводить його до межі, коли об'єктом його критики стає президентська команда. 

Тим часом Саакашвілі продовжує своє антикорупційне турне українськими містами. На черзі Харків. Як колись це робив в Росії одіозний Володимир Вольфович Жириновський для зустрічі з виборцями, Саакашвілі вирушив до Харкова на потязі  у супроводі молодих "друзів-реформаторів" як з БПП, так і з інших фракцій, в тому числі і "підпільно-опозиційної" "Батьківщини". Чи почує харківський губернатор Ігор Райнін про себе щось нове і цікаве, довідаємося найближчим часом.

Утім, слід відзначити - те, що Жебрівський назвав "тупим піаром" таким далеко не є - "піар", але дуже правильний. Потягами з народом не додумався пересуватися навіть відомий націонал-популіст Ляшко. А чи багато українських політиків, за прикладом Саакашвілі, наважилися на святкування Різдва в бліндажах в зоні АТО? Можна багато розмірковувати над тим чи таки зробить щось  корисне Саакашвілі для України, але те, що він давно замахнувся на прем'єрські, а то й президентські висоти, вже факт. І Порошенко тримає в себе в команді небезпечного конкурента, який до того ж дуже вдало вміє займатися піаром.   

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада