Саакашвілі: карабаський конфлікт спровокувала Росія та готується до вторгнення

Колишній президент Грузії та голова Одеської військово-цивільної адміністрації Михайло Саакашвілі вважає, що загострення азербайджано-вірменського конфлікту невигідно ані Вірменії, ані Азербайджану
Depo.Влада
3 квітня 2016 11:46
ФОТО: depo.ua

Про це Саакашвілі написав на своїй сторінці у Фейсбуці, передає depo.ua.

 На його переконання, те, що сталося кілька днів тому "дуже схоже на путінську провокацію проти Азербайджану і Туреччини".

"Причому Москва до такого розвитку подій готується давно. Росія давно і інтенсивно озброює обидві сторони, а в останні роки в терміновому порядку побудувала дорогу чисто військового призначення з Дагестану у Грузію, яка одночасно є шляхом для найшвидшого вторгнення в Азербайджан", - написав Саакашвілі

Він переконаний, що провокуючи конфлікт, "Росія переслідує відразу кілька стратегічних цілей".

"Отримує привід для вторгнення і відчуження території, по якій проходять нафто і газопроводи Азербайджану (досить згадати, що саме по ним і здійснювали росіяни ракетні удари у 2008 році так само, як і акти саботажу тоді ж на території Туреччини), таким чином Європа може втратити альтернативне джерело енергоносіїв з Азербайджану і Туркменістану", - написав Саакашвілі.

Він нагадав, що уряд Ільхама Алієва, який завжди проводив незалежний курс, може бути поставлено у вкрай складне становище.

"Напередодні грузинських парламентських виборів, на яких станом на сьогодні проросійський Іванішвілі неминуче програє, Грузія опиниться під ударом, а Туреччина, яку Путін поклявся покарати, вимушено втягується у війну на два фронти.
У цій ситуації всім лідерам слід проявити крайню обережність і наскільки це можливо стриманість, що як я знаю дуже важко в такій ситуації. Як завжди ми маємо справу зі сценарієм, коли Путін довго готується, а Захід захоплений", - написав Саакашвілі.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада