Саакашвілі готує "чайний бунт" з младореформаторами

"Чаювання" Саакашвілі з головними українськими реформаторами та борцями з корупцією виглядає швидше імітацією створення нової політсили "справжніх реформаторів"
Depo.Влада
18 грудня 2015 12:00
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі готує "чайний бунт" з младореформаторами
Саакашвілі готує "чайний бунт" з младореформаторами

На тлі гучних останніх політичних скандалів навколо фігури одеського "гастролера" Міхеіла Саакашвілі українські соцмережі почали активно обговорювати перспективу створення нову реформаторську політичну силу на чолі з екс-президентом Грузії.

Поштовхом для подібних чуток стало "чаювання" Саакашвілі з молодими українськими політиками, за якими закріпився стійкий імідж "реформаторів" та непримиренних борців з корупцією. Фото з цієї події без жодних коментарів виклав у "Фейсбуці" соратник Саакашвілі Саша Боровик. На світлинах разом з одеським губернатором помітили: нардепожурналістів Мустафу Найема, Сергія Лещенка та Світлану Заліщук, нардепа від "Самопомочі" Єгора Соболєва, демальянсівця, якого "бояться" Юля, Сєня та всі інші Василя Гацька, громадського активіста Олександра Солонтая та інших.

Саакашвілі готує "чайний бунт" з младореформаторами - фото 1

При чому Боровик досить швидко фотозвіт зі своєї сторінки видалив, але не настільки швидко, аби його не встигли помітити, поширити та почати обговорювати. Більшість учасників "чаювання" також посилено мовчали про зустріч, окрім Солонтая, який повідомив наступне: "Зустрілися з молодими політиками, експертами, народними депутатами та командою Саакашвілі за вечерею. Обговорювали антикорупційний форум 23-го грудня. Особисто я думаю, що форум це добре, і боротьба з корупцією річ важлива, але це скоріше громадська діяльність. А країні зараз дуже потрібна політична робота. На практиці це означає, не тільки боротися з корупціонерами в уряді, прокуратурі, владі, але і запропонувати альтернативу - уряд без корупціонерів, з справжніми реформами та сміливими реформаторами!"

За великим рахунком нічого особливого, звичайна собі напівформатна зустріч для обміну думками і поглядами, але "утаємниченість" додана Боровиком, судячи з усього цілком свідомо, зародила хвилю постів про "таємну зустріч", "нову партію гастролерів-реформаторів" на чолі з Саакашвілі, за яку народ буде голосувати, бо "нікому не вірить, але вірить Міхо" і таке інше.

Загалом факт створення Саакашвілі власної младореформаторської партії не виглядає неможливим, але навряд чи у одеського губернатора уже є чіткий план свого українського політичного майбутнього. Так, він вочевидь має великі політичні амбіції і замислюється над своїм майбутнім. Але тут в нього є багато шляхів: або стати першим реформаторським обличчям БПП, або піти до партії Садового (про що періодично подейкують), або ж навіть і створити свою реформаторську партію. Але кожен з цих шляхів має серйозні ризики. То ж "таємниче чаювання" – це поки що швидше за все намагання продемонструвати своє прагнення об'єднати "реформаторів".

Що ж стосується представлених на чаюванні персонажів, то варто пам'ятати, що це вельми різнобарвна публіка, яких об'єднує лише імідж молодих і запопадливих антикорупціонерів. При цьому Мустафа Найем наразі активно співпрацює з Нацполіцією, яка з одного боку підпорядкована Арсену Авакову, а з іншого – є дітищем, нехай і не прямим, гастролера Саакашвілі та грузинів в МВС. Ще двох присутніх на "чаюванні" членів "Антикорупційної платформи" в БПП Сергія Лещенка та Світлану Заліщук давно пов'язують з одіозним російським олігархом Костянтином Григоришиним. Також шлейф звинувачень різного гатунку тягнеться і за Василем Гацьком. Все це ставить під сумнів серйозність планів Саакашвілі спиратися на цих людей.

Отже поки що "чаювання" Саакашвілі виглядає як звичайна піар-акція – зібрати всіх українських молодих реформаторів та борців з корупцією, та на їхньому тлі показати себе найреформаторнішим та найантикорупційнішим.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада