Нові обличчя Верховної Ради: Сергій Рудик

За підсумками парламентських виборів біля половини народних обранців вперше отримають мандати нардепів. ДеПо знайомить з кожним із них
Depo.Влада
25 листопада 2014 20:41
ФОТО: depo.ua
Нові обличчя Верховної Ради: Сергій Рудик
Нові обличчя Верховної Ради: Сергій Рудик

Рудик Сергій Ярославович (округ №198, Сміла, Черкаська область), самовисуванець, член партії ВО «Свобода»

Офіційна біографія

Народився 11 жовтня 1970 у Чернівцях. У 1992 році закінчив Чернівецький держуніверситет, в 1995 році - аспірантуру цього вишу. Кандидат історичних наук. З жовтня 2006 по січень 2007 року - голова Держкомітету з питань національностей та міграції. Член політради партії «Пора». У 2006 році був обраний депутатом Київради за списками «Пора-ПРП», але вже скоро перейшов в «Блок Леоніда Черновецького». З березня 2007 року по березень 2010 рік був заступником голови КМДА Леоніда Черновецького. Пізніше став членом політради в партії «Єдиний центр», а з 2011 року вступив у ВО «Свобода», де після проходження даної політсили до парламенту в 2012 році став головою секретаріату фракції.

У квітні 2014 був призначений за квотою «Свободи» на посаду голови Державного агентства земельних ресурсів України. Був звільнений з цієї посади 15 вересня 2014.

На парламентських виборах 2014 Сергій Рудик балотувався як самовисуванець по округу №198, де переміг, набравши 21,72% голосів. Друге місце зайняв переможець даного округу в 2012 році Віктор Тимошенко, який голосував за диктаторські закони 16 січня 2014. Він набрав 20,93% голосів.

ЗА КАДРОМ

Сергій Рудик є одним із найскандальніших представників «Свободи»: неодноразово займався політичним туризмом, був членом «молодої команди» Леоніда Черновецького, за час керівництва Держкомітету з питань національностей та міграції звинувачувався в організації екстрадиції до Узбекистану 11 опозиціонерів, велика частина яких була розстріляна.

Під час керівництва Держагентством земресурсів між Рудиком та представниками губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського стався конфлікт через спроби призначити начальником Дніпропетровського обласного управління Держземагентства Вадима Чувпила, якого пов'язують з регіоналами Олександром Вілкулом та Рінатом Ахметовим. У серпні 2014 Рудик був викрадений в Дніпропетровській області. Як пояснив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Філатов, Рудика не викрадали, а відправили в зону АТО звичайним рядовим бійцем.

Проте пізніше спікер «Свободи» Олександр Аронець повідомив, що в зону АТО Рудика ніхто не відправляв, а його утримували у підвалі облдержадміністрації. В результаті, Рудика звільнили та відправили до Києва.