Розпочалися надзвичайні переговори України і Польщі

У Кракові розпочалося надзвичайне засідання Консультаційного комітету президентів України і Польщі

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Twitter-аккаунт Посольства України у Польщі.

"У Кракові триває зустріч співголів Консультаційного комітету президентів України і Польщі - заступника глави АПУ К. Єлісєєва і держсекретаря-керівника Офісу президента РП К. Щерського", - йдеться в повідомленні.

Крім Єлісєєва, у переговорах з української сторони беруть представники МЗС, зокрема посол України в Польщі Андрій Дещиця. З польської сторони – заступник глави МЗС Польщі Бартош Ціхоцький, який відповідає за східну політику у зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо, що 8 листопада президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України і Польщі з метою запобігання подальшої ескалації напруги між двома країнами.

11 листопада Порошенко під час телефонних переговорів зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою обговорив проведення засідання Консультаційного Комітету президентів двох країн, лідери двох держав обмінялися також думками з актуальних питань двосторонніх взаємин.

Довідка: Консультаційний комітет є дорадчим органом, що покликаний сприяти реалізації домовленостей між главами обох держав, спрямованих на поглиблення дружніх стосунків між Україною і Республікою Польща, який очолюють зовнішньополітичні радники президентів.

Останнім часом у відносинах між Україною і Польщею виникло напруження через розбіжності в трактуванні історичних подій. Представники польської влади дозволили собі низку випадів щодо України. Так, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський пригрозив створити список нев'їзних українців із "антипольською позицією" і додав, що до переліку потраплять і чиновники, "які на адміністративному рівні, з політичних мотивів, не допускають продовження ексгумації та відновлення польських місць пам'яті".

Своєю чергою, президент Польщі Анджей Дуда закликав керівництво України не призначати на високі посади людей з "антипольськими поглядами".

Невдоволення Польщі, зокрема, викликано мораторієм на ексгумацію поляків в Україні, який було ініційовано Інститутом національної пам'яті наприкінці квітня у відповідь на демонтаж пам'ятника УПА в селі Грушовичі на сході Польщі. До цього в Польщі було спаплюжено декілька українських пам'яток. Винуватих не було покарано.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme