Російського блогера Лебєдєва оштрафували на мільйон рублів за образу ветеранів

Московський суд оштрафував дизайнера та блогера Артемія Лебєдєва на мільйон рублів за пост про місто Брест у "Живому журналі"
Depo.Влада
6 листопада 2015 19:36
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Російську службу BBC.

Згаданий пост називався "Город-трус. Йу-ху", в якому Лебєдєв коментував поведінку захисників міста Брест. Цей запис і досі доступний на "Живому журналі".

Він писав, як у 1939 році СРСР та фашистська Німеччина підписали угоду про розділ Європи: "Шматок разом з Брестом відходить нам. Нічого страшного – це ж ми, добрі червоні воїни, мирні радянські люди. Місто на той час було повністю польське".

Потім, коли Німеччина напала на Радянський Союз, за словами Лебєдєва, населення не бажало захищати радянську владу і побігло з міста. "Залишається лише одна Брестська фортеця. Чому лишається? Тому що там розквартировано радянський полк з сім'ями військових. Куди їм подітися, вони захищаються", - писав дизайнер.

"Брест – не герой, а трус, якщо роздавати оцінки", - робив висновок Лебєдєв.

Позов проти Лебєдєва подав ветеран ВОВ Сергій Крамаренко. Він вказав, що цей запис "ображає пам'ять про Велику Вітчизняну війну, її учасників, ветеранів та жертв, нав'язуючи кардинальну зміну цінностей, що недопустимо в країні, в якій вшанування ветеранів і жертв ВОВ є історичним обов'язком держави та суспільства".

Більше міжнародних новин читайте на Depo.Світ