Російський консул отримав дипломатичний ляпас від Клімкіна

Міністерство закордонних справ України викликало консула посольства Російської Федерації в Україні та вручило йому ноту з приводу неналежного утримання у Росії під вартою українських громадян
Depo.Влада
10 квітня 2015 16:06
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві українського зовнішньополітичного відомства, передає depo.ua.

Київ висловив "рішучий протест у зв'язку з порушенням російською стороною прав утримуваних під вартою на її території громадян України Миколи Карпюка (затриманий 21 березня 2014 року) та Станіслава Клиха (затриманий 11 серпня 2014 року)".

У МЗС зазначили, що компетентні органи Росії грубо нехтують своїми зобов'язаннями щодо надання дозволу на відвідання консульськими посадовими Карпюка і Клиха, а також ігнорують неодноразові звернення української сторони щодо надання інформації про місце тримання їх під вартою.

Українські дипломати вважають такі дії грубим порушенням як прав громадян України, так і прав консульських посадових осіб на доступ до затриманих громадян своєї держави, передбаченого статтею 13 Консульської конвенції між Україною та РФ від 15 січня 1993 року.

"У цьому контексті Міністерство вимагає від російської сторони забезпечення об'єктивного та неупередженого розгляду справ Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, негайного допуску консульських посадових осіб України до взятих під варту громадян України відповідно до міжнародно-правових зобов'язань Російської Федерації, а також притягнення до відповідальності осіб, винних у їх порушенні", - наголосили в зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо, що російська сторона також не дає дозволу на допуск консулів України до заарештованих Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва.