Росіяни обманом "рвуться" в український ВПК, – ЗМІ

Видання "Апостроф" стверджує, що компанія "Інкас Дубай" з ОАЕ намагається потрапити на український ринок озброєнь, але приховує свою сумнівну репутацію і зв’язки з росією
 

Росіяни обманом "рвуться" в український…

Про це йдеться в розслідуванні на сайті "Апострофа", передає Depo.ua.

Журналісти розповідають, що на світовому ринку ця компанія відома "через скандал навколо бренду INKAS", який належить компанії з Канади, у якої є представництво в Україні.

Ця компанія, вказано у матеріалі, спеціалізується на розробці та виробництві широкого спектру броньованих транспортних засобів.

"Свого часу дубайці дійсно мали відношення до бренду INKAS, але після того, як, за словами канадців, порушили угоду про його використання, всі стосунки між ними і справжніми власниками бренду були розірвані", - пише "Апостроф".

Тим не менш, додають журналісти, дубайська компанія продовжує працювати під цим брендом, і, на думку INKAS Canada, використвоує у виробництві їхні проєкти.

У матеріалі наголошується, що про можливі спроби Інкас Дубай потрапити на український ринок ВПК журналісти дізналися через активність ГО "Стоп корупції".

"Стоп корупції" почала цікавитися контрактом під грифом "Секретно" Держприкордонслужби на постачання українським виробником ТОВ "УкрАрмоТех" 50 броньованих автомобілів "Гюрза", йдеться у матеріалі.

Автори листа згадують про компанію "Інкас Дубай" з Арабських Еміратів, яка нібито претендує на володіння цим проєктом військових автомобілів та має намір судитися з українським виробником.

"Тут викликає питання сам факт запиту такої інформації, оскільки контракт був секретним і інформація щодо його деталей просто не мала потрапити до третіх осіб. Але подальші уточнення з боку "Стоп корупції" пролили світло, хто був джерелом цієї інформації",  - наголошують журналісти "Апострофа".

Для цього, за словами журналістів, вона може скористатися темою начебто завищеної ціни постачання військових автомобілів Державній прикордонній службі України (ДПСУ), виготовлених українським підприємством УкрАрмоТех.

Окрім своїх підозр щодо прозорості тендеру активісти стверджували, що українські виробники фактично вкрали бренд та проєкт у компанії Inkas (ОАЕ), яка збирається подавати на них до суду.

Крім того, за повідомленнями інтернет-видань з Узбекистану, "Інкас Дубай" могла постачати техніку підсанкційним державам-терористам і представникам низки терористичних угруповань, зокрема, ІДІЛ, що діяли на території Сирії та Іраку.

Зокрема, ще з 2014 року керівництво "Інкас Дубай" вживало заходів для постачання бронетехніки терористам із так званих "ЛДНР", підкреслюється у матеріалі "Апострофа".

При цьому журналісти розповідають про можливі зв'язки власника компанії Улугбекхона Максумова з росією.

На його сторінках у соціальних мережах автори матеріалу помітили фотографії з пропутінським співаком Олегом Газмановим та "георгіївські стрічки", які є символом агресії рф проти України.

Також журналісти опублікували фото того, як головний російський консул в ОАЕ на фоні банера компанії Максумова дає  інтерв’ю RT -  "сумновідомому телеканалу елітної російської пропагандистки Маргарити Симоньян".

"Численні розслідування випадків зловживань на українському ринку зброї, звісно, є сигналом, що в цій чутливій сфері треба наводити лад. Як би це не було складно під час активної фази війни. Чи варто українській політичній та військовій владі мовчки за цим спостерігати, а тим більше сприяти – питання риторичне. В контексті цієї історії цікавим є питання, чи будуть в Україні накладені санкції на можливо проросійського виробника військової техніки Інкас Дубай, з метою недопущення впливу російських спецслужб на оборонні закупівлі України?", - робить висновок "Апостроф".



 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme