За підписом Путіна: Росія "позбулася" Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час війни

Росія фактично вийшла із Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час міжнародних збройних конфліктів, у зв'язку з чим ООН тепер не зможе судити Росію за порушення прав цивільних осіб під час війни

За підписом Путіна: Росія "позбулася" Же…

Відповідний закон підписав президент РФ Володимир Путін, а документ опубліковано на сайті Системи забезпечення законодавчої діяльності Держдуми, передає Depo.ua.

"Відкликати заяву, яка була зроблена СРСР при ратифікації Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол 1), прийняту у Женеві 8 червня 1977 року, відповідно до пункту 2 статті 90 названого Протоколу 1", – йдеться у 1 статті документа.

Підписання закону Путіним означає, що відтепер Росія не визнає статтю додаткового протоколу до конвенції, яка закріплює роль спецкомісії ООН як судового органу, що має право судити країну за порушення прав цивільного населення в умовах війни.

Слід зазначити, що парламент Росії затвердив законопроект у жовтні 2019 року, а 6 листопада його схвалила Рада Федерації.

Нагадаємо, 14 листопада в ООН схвалили проєкт кримської резолюції, де вперше зафіксували поняття "агресія".

Пізніше представник Росії погрожував членам комітету ООН через цю резолюцію.

Довідка: У листопаді 2016 року Росія вийшла із договору про Міжнародний кримінальний суд, який розслідує злочини під час військових дій. Тоді Путін визнав, що це було зроблено через анексію Криму та військовий конфлікт на Донбасі.

У травні 2019 року постійний представник Росії при Раді Європи Іван Солтановський допустив можливість виходу Росії з Європейської конвенції з прав людини та Ради Європи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"