Росія "купить" Україну: Трампу запропонували стратегію щодо Донбасу і Криму

Американські юристи-міжнародники опублікували проект стратегії, який запропонували обраному президентом США Дональду Трампу для врегулювання конфлікту в Україні
Depo.Влада
18 листопада 2016 12:38
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua  з посиланням на документ, опублікований у The National Interest.

 Її автори – юристи-міжнародники із досвідом роботи в Україні: Джеффрі Берт, Джеймс Гітч, Пітер Петтібон та Томас Шиллінґлоу.

У Стратегії три ключові моменти:

1. Захід та Росія мають "погодитися не погоджуватися" щодо статусу Криму на невизначений період часу. "Саме так з 1940-х і до розпаду СРСР розглядались три країни Балтії", - йдеться у пропозиції

2. Сторони погоджуються на збереження статусу кво Донбасу як частини України, забезпечивши дотримання режиму припинення вогню;

3. Розроблення пакету допомоги для економічного відновлення України за участі Росії, США та Євросоюзу.

У документі міститься завуальована пропозиція до України: відмовитися від зближення з Євросоюзом в обмін на фінансову "допомогу" Росії для відновлення знищеної інфраструктури.

Це прописано у третьому пункті про пакет допомоги Україні.

"Україна може назвати російські кошти опосередкованою "репарацією" або грошовим еквівалентом за анексію Криму і за руйнування, заподіяні східним регіонам України. А Росія, зі свого боку, зможе розглядати ці кошти як плату за появу у неї надійного торгового партнера, та/або як компенсацію Україні особливих торгових поступок, пропонованих Європою. Остаточний статус відносин між Україною та ЄС може бути визначений у світлі подальших подій", - йдеться статті.

Автори стратегії переконані, що ініціатива розробки такого пакету має походити від адміністрації Трампа і може стати "сигналом Путіну, що його не ігнорують і що новообраний президент США бажає працювати з ним над відновленням конструктивних відносин США-Росія".

Ітиметься про мільярди доларів, за використанням яких необхідно буде ретельно слідкувати, додають автори. 

Кошти мають бути спрямовані на: відновлення інфраструктури; компенсації десяткам тисяч біженців та людям, які досі мешкають у зоні АТО, за завдані збитки та поранення.

Нагадаємо, що під час передвиборчої кампанії кандидат в президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп, який переміг Гілларі Клінтон 8 листопада, заявляв, що більшість мешканців Криму зробили вибір на користь Росії і  США мають це враховувати.

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада