Росія проти: Кулеба оцінив можливість долучення США до "нормандського формату"

Долучити до "нормандського формату" США навряд чи вдасться, оскільки на це потрібна згода всіх учасників перемовин, а Росія буде проти

Росія проти: Кулеба оцінив можливість до…
Фото: Twitter Дмитра Кулеби

Таку думку висловив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба  в ефірі "Свободи слова" на телеканалі ICTV, передає Depo.ua.

"Що стосується повноцінної участі США у "нормандському форматі", то давайте пам’ятати, що є одна людина в цьому форматі, яку така участь точно не зробить щасливою – це президент Російської Федерації. А формат не розширюється бажаннями лише окремих учасників. Він може бути змінений лише консенсусом", – зазначив очільник української дипломатії.

За його словами, є всі підстави вважати, що США надалі будуть ще активніше підтримувати Україну.

"Ні для кого не буде секретом, що з 2014 року США брали активну участь у підтримці України проти російської агресії, і в спробах врегулювати конфлікт і на Донбасі, і в питанні незаконної окупації Криму. Тому я маю всі підстави відчувати і передбачати, що США будуть ще активнішими на цьому треку, але в якому саме форматі це буде відбуватись – це питання переговорів", – сказав Кулеба.

Нагадаємо, Росія ініціювала проведення 11 лютого засідання Ради безпеки ООН, яке буде присвячено річниці підписання Мінських угод.

Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю Axios заявив, що нормандський процес перебуває у стагнації. На його думку, це пов'язано з небажанням Росії рухатися вперед. 

Як відомо, 12 січня у Берліні завершилася "нормандська" зустріч радників глав держав цього формату. Російський представник зустрічі у "нормандському форматі" Дмитро Козак заявив, що ніяких остаточних рішень на зустрічі у Берліні не вдалося досягти, тому за декілька тижнів учасники ще раз зустрінуться онлайн. Водночас українська сторона заявила, що "дискусія мала непростий, але конструктивний характер". Від України до Берліну літав глава Офісу президента Андрій Єрмак. 

Зустрічі у "нормандському" форматі проводяться за участі представників глав держав чи їхніх радників чотирьох країн: України, Німеччини, Росії та Франції. Зустріч радників зазвичай передує саміту глав держав. Учасники "нормандських" зустрічей намагаються розв'язати ситуацію із російсько-українською війною на Донбасі, спираючись на підписані 2015 року Мінські угоди.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme