Росія атакує Вибори-2019 та Порошенко, що їде в Ізраїль через важливу угоду

Що світові ЗМІ писали про Україну

Росія атакує Вибори-2019 та Порошенко, щ…

Цей тиждень був сповнений важливих тем, які піднімали західні ЗМІ стосовно України. Depo.ua наводить найбільш головні з них.

Терміново потрібно відповісти Росії за Керченську протоку

Екс-радник з нацбезпеки США та голова ради директорів американського Інституту миру Стівен Хедлі у своїй статті на впливовому Foreign Policy закликає західні дипломатії терміново відповісти на російську агресію в Керченській протоці. Бо потім може бути пізно.

Хедлі зазначає, що президент США Дональд Трамп любить говорити про те, що в 2014-му році, коли Росія анексувала Крим, Захід не зробив нічого. Але що зробить Трамп сьогодні, коли Росія практично анексовує Керченську протоку.

Автор нагадує агресію росіян проти трьох українських кораблів і взяття в полон 24-х моряків у листопаді поблизу Керченської протоки. Він каже, що військові кораблі України можуть на рівних з росіянами використовувати Азовське море згідно з угоди про спільне використання водойми від 2003-го року. Але росіяни діють агресивно сьогодні і блокують Керченську протоку.

На думку Хедлі, чим ближче до виборів 31-го березня в Україні, тим більше Володимир Путін хоче ослабити Петра Порошенка. До того ж, Росію дуже розгнівало створення ПЦУ та отримання нею Томосу. Контроль над Азовським морем, а також поведінка в Керченській протоці є викликом Заходу. Росія промацує реакцію. І після майже двох місяців з моменту агресії проти України неподалік Керченської протоки, жодних серйозних наслідків для Росії не було. Хоча ЄС та США, на думку Хедлі, мали б запровадити нові санкції проти Росії за це, а також за претензіями Росії на контроль в Азові і порушення міжнародного права.

Якщо це не зробити сьогодні, то наслідки можуть бути ще гіршими за ті, що були в 2008-му, коли Путін атакував Грузію чи в 2014-му, коли він анексовував Крим. Тактика Росії проста: здійснити акцію і стежити, наскільки жорсткою буде реакція Заходу. Якщо такої нема, то цілком можна продовжувати ще маштабнішу агресію.

Варто відзначити, що з автором важко не погодитися.

До речі, в іншому матеріалі Foreign Policy пише, що у Білорусі досить налякані агресією Росії проти України. Більше того, у Мінську не дуже зацікавлені в об'єднанні із Москвою. І зараз там думають про налагодження стосунків з ЄС та США. Хоча Росія справді може силою повернути Білорусь в свою орбіту. В той же час в самій Росії народу досить сильно подобається ідея агресії проти України. В той же час "анексія" Білорусі не зробить Путіна таким популярним, як в 2014-му році зробив старт війни в Україні та анексія Криму.

Тим часом Fox News повідомляє, що на кордоні з Україною росіяни розмістили ядерні ракети.

Мова про "Іскандери", котрі розташовані приблизно за 430 кілометрів від кордону України в Краснодарі. Американський телеканал посилається на супутникові знімки, на яких видно цю російську зброю.

Радіус дії балістичних ракет "Іскандер" складає близько 500 кілометрів. Вони можуть нести як звичайні, так і ядерні боєголовки.

Атака російських тролів

Польська Gazeta Wyborcza звертає власну увагу на те, що чим ближчі українські вибори, тим активнішими стають російські тролі.

Видання посилається на експертів EU vs Disinformation, які порахували, що в минулому році з тисячі зафіксованих випадків поширення дезінформації через кремлівські ЗМІ 461 стосувався України. Газета запевняє, що інформація про Україну в кремлівських ЗМІ фальшива. А брехня цих ЗМІ направлена саме на виборців у Росії, Україні та інших державах.

Українських виборців російська пропаганда намагається деморалізувати новинами про слабкість ЗСУ. Західного споживача контенту переконують в тому, що саме Україна винна у війні на Донбасі, а не Кремль. А росіянам впарюють дегуманізований образ українців-нацистів.

Враховуючи, що в 2019-му році в Україні намічені президентські та парламентські вибори, то Москва різними способами на них впливатиме через інформацію. Так само, як вона робила це в США, Британії по Брекзіт і так далі. В соцмережах вже знаходять тисячі фейкових акаунтів. І боротися з цим важко.

Згідно з результатами дослідження центру Социс, проведеного наприкінці 2018 року, 46,9% українців вважають, що загроза російського впливу на вибори цілком реальна.

Навіщо Порошенко їде в Ізраїль

Український президент в понеділок відвідає з робочим візитом Ізраїль, де зустрінеться з прем'єр-міністром цієї країни Нетаньягу, пише Jerusalem Post.

Видання розписує про те, що обидвох лідерів цієї весни очікують вибори - Нетаньягу 9-го квітня, а Порошенка - 31-го березня. Нагадує про погіршення стосунків між країнами після підтримки Україною в Радбезі ООН резолюції 2334 два роки тому проти Ізраїльських поселень включно зі східним Єрусалимом.

Втім, як зазначає ізраїльське видання, після скандалу стосунки між країнами сьогодні є дуже хорошими. Більше того, Порошенку з Нетаньягу є про що поговорити. Зокрема, про загрозу російського втручання у вибори. В Ізраїлі вже забили тривогу стосовно спроб деяких країн втрутитися в їхній процес. І хоча країну не назвали, але підозра пала саме на Росію.

Jerusalem Post пише, що на відміну від Нетаньягу, який має хороший рейтинг попри розслідування його можливої корупції, у Порошенка з цим проблеми. Його головні конкуренти на виборах - це Юлія Тимошенко та "єврей" (як зазначає видання) Володимир Зеленський. І з усіма з головних претендентів Ізраїль зможе вести роботу.

Окрім цього, лідери можуть поговорити і про співпрацю у військовій сфері. Наразі Ізраїль не дуже цього прагнув, щоб не злити Москву. Але з Україною їх об'єднують спільні проблеми з Кремлем. Ізраїль має їх у Сирії, а Київ - на Донбасі і в Криму.

Головна ж мета візиту Порошенка в Ізраїль - підписання угоди про зону вільної торгівлі, яка знаходиться в стадії розробки останні сім років.

За словами посла Ізраїля в Україні пана Лайона, ця угода збільшить обсяг торгівлі між двома країнами приблизно на 15% протягом наступних п'яти років.

Враховуючи, що сьогодні щорічна торгівля між Ізраїлем і Україною становить близько $800 тисяч на рік, ця угода - дев'ята ізраїльська угода про вільну торгівлю - дозволить цій цифрі перевищити позначку в $1 млрд.

Наразі більше 60% імпорту Ізраїлю з України складають пшениця, ячмінь, кукурудза, а також соняшник і насіння, які використовуються для приготування рослинного масла. Значення угоди про вільну торгівлю полягає в тому, що імпортувати ці продукти стане дешевше, що може знизити ціни на борошно і нафту в Ізраїлі.

Угода також відкриє український ринок для ізраїльських фруктів і овочів, що також може знизити ціни в Україні.

Окрім цього, ізраїльське видання припускає, що Порошенко з Нетаньягу можуть обговорити перенесення українського посольства в Єрусалим. Так, як зробили США. Однією з перешкод цьому є стурбованість Києва, що, якщо такий крок буде зроблений, то арабські і мусульманські країни будуть підтримувати Росію в ООН у важливих для Києва питаннях.

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme