Нові обличчя Верховної Ради: Віктор Романюк

За підсумками парламентських виборів близько половини народних обранців вперше отримають мандати нардепів. ДеПо знайомить з кожним із них
Depo.Влада
17 листопада 2014 22:00
ФОТО: depo.ua
Нові обличчя Верховної Ради: Віктор Романюк
Нові обличчя Верховної Ради: Віктор Романюк

Романюк Віктор Миколайович (округ №94, Обухів, Київська область) від «Народного фронту», член партії «Народний фронт»

Офіційна біографія

Народився 28 серпня 1975 року в селі Зірне Березнівського району Рівненської області. У 1994 році закінчив Одеський технічний коледж харчової промисловості. У 1999 році закінчив КІМВ за спеціальністю «міжнародне право». У 2002 році - Київський національний економічний університет за спеціальністю «банківська справа», «юрист-міжнародник» та «перекладач французької мови». Ще під час здобуття вищої освіти розпочав банківську кар'єру з посади консультанта з кредитної роботи в АКБ «Укрсоцбанк», згодом став начальником юридичного департаменту київської філії «Промінвестбанку».

У 2004 році працював на посаді начальника юридичного управління ЗАТ ТЕК «Ітера Україна». З 2005 року був заступником голови правління з юридичних та економічних питань у ЗАТ «Індар», що займається виробництвом інсуліну. У 2012 році він був директором фармацевтичної компанії «Мако».

Романюк двічі балотувався на мажоритарному окрузі №94. На парламентських виборах 2012 року він боровся проти дружини екс-губернатора Київської області, «регіоналки» Тетяни Засухи, але в результаті скандалу Центрвиборчком так і не зміг визначити переможця. На перевиборах у грудні 2013 року Романюк, який поїхав з країни в результаті переслідування, знову балотувався на цьому окрузі, але був знятий з гонки. У результаті перемогу здобув Руслан Бадаєв.

На парламентських виборах 2014 року балотувався від «Народного фронту» по округу №94 і був обраний, набравши 32% голосів. Друге місце зайняв кандидат від «Блоку Петра Порошенка» Гліб Лірник, який набрав 30,06% голосів.

ЗА КАДРОМ

У січні-лютому 2013 року проти Віктора Романюка були порушені чотири кримінальні справи. А на його фармацевтичному підприємстві «Мако» кілька разів проводилися обшуки. У результаті Романюк був змушений виїхати з країни і жив в Італії аж до перемоги Майдану.