Резніков вирішив реанімувати Будапештський меморандум: Поки що без участі Росії

Перший заступник голови делегації України в ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі, віце-прем'єр Олексій Резніков вважає, що для відновлення територіальної цілісності й забезпечення гарантій незалежності України необхідно повернутися до Будапештського меморандуму 1994 року і розпочати проведення відповідних консультацій, спочатку – без участі Росії, яка порушила свої обов'язки за цим меморандумом агресією проти України

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Повернення до рамок Будапештського меморандуму було б кроком у правильному напрямку. Одну спробу зробити це вже було зроблено. Ще 1 березня 2014 року представник Великої Британії в Раді безпеки ООН запропонував розпочати термінові консультації в Будапештському форматі. Тоді ця ініціатива не пішла далі. Тепер ми маємо розглянути питання про повернення до "формату Будапешту". Спочатку консультації мають відбуватися без участі Росії, оскільки Москва відмовилася від свого статусу гаранта на користь того, щоб стати окупаційною силою. Однак Будапештський формат згодом надасть можливості для нової взаємодії з Кремлем", – написав він у своїй колонці для Atlantic Council.

За словами Резнікова, Україна бачить принаймні два напрями, які обіцяють значний прогрес у рамках "Будапешту". "Це передбачає якісно новий рівень військово-технічної підтримки України, а також допомогу в притягненні держави-агресора до відповідальності", – пояснив він.

Резніков пропонує шукати способи "перетворити невеликі іскри довіри в справжній мирний процес, заснований на спільних інтересах, який виявиться здатним зупинити війну, повернути Україні людей і території, і допомогти Росії позбутися статусу світового ізгоя".

"Україна готова розпочати цей шлях, але будь-який прогрес також залежатиме від конкретних кроків із боку тих, хто раніше був гарантами безпеки України, перш ніж стати джерелом недовіри", – написав він у статті.

Віце-прем'єр України вважає, що повернення до формату Будапештського меморандуму також може виявитися певною мірою вигідним для самої Росії. "Що може бути краще для Кремля для відновлення довіри міжнародного співтовариства, ніж усунути першопричину сьогоднішньої глобальної конфронтації і відновити порушені обіцянки Будапешту?" – зазначив він.

Перший заступник голови делегації України в ТКГ зазначив, що Україна не має наміру відмовлятися від Мінського формату, оскільки це допомагає принаймні звільнити українських громадян від російських в'язниць. "Однак ми також маємо шукати додаткові можливості для відновлення довіри й зміцнення міжнародної безпеки. У цьому прагненні до стійкого миру з путінською Росією всі дороги ведуть до "Будапешту", – вважає він.

Нагадаємо, 17 травня Резніков заявив, що Україна продовжує чекати допомоги від США і Великої Британії через порушення Росією Будапештського меморандуму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme