Рейтингові нардепи завалюють Раду спамом, – КВУ

Народні депутати з найвищими рейтингами мають низьку ефективність роботи у Верховній Раді та зареєстрували велику кількість "законодавчого спаму"

Йдеться, зокрема, про лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко, главу Радикальної партії Олега Ляшка, голови фракції Опоблоку Юрія Бойка, лідера партії "За життя" Вадима Рабіновича та Дмитра Яроша, передає Depo.ua з посиланням на дослідження Комітету виборців України "Три роки Верховної Ради: як працюють народні депутати".

Роботу нардепів було оцінено за такими параметрами: відвідування пленарних засідань ВР, відвідування засідань комітету, участь у голосуваннях та успішність законодавчої роботи.

За даними КВУ, ці депутати-лідери показали за останні три роки низьку ефективність роботи у Верховній Раді.

"За три роки роботи Д. Ярош пропустив майже всі засідання ВР, Ю. Тимошенко та Ю. Бойко – систематично ігнорували голосування, а О. Ляшко і В. Рабінович зареєстрували значну кількість законопроектів, які можна розглядати як законодавчий спам", - підкреслили в КВУ.

Ярош відвідав за три роки лише 4% пленарних засідань, пропустивши з невідомих причин 303 із 362. Він також узяв участь лише в 3% голосувань, тобто проголосував 296 разів із 11 тис. Депутат майже не відвідував засідання парламентського комітету – був на 5 із 91 засідання Комітету з питань національної безпеки і оборони. Ярош є автором десяти законопроектів, жоден із яких наразі не став чинним актом, розповіли в Комітеті виборців.

Рабінович, за даними КВУ, проігнорував половину засідань Ради за три роки – був письмово зареєстрований на 48% засідань, входить до трійки нардепів, що пропустили найбільше голосувань. Він узяв участь лише в 1% голосувань – проголосував 160 разів із 11 тис. Рабінович також серед антилідерів Верховної Ради за продуктивністю роботи: ініціював 60 законопроектів, лише один із яких став чинним актом (Постанова про парламентські слухання).

Бойко натомість був письмово зареєстрований на 94% пленарних засідань, але при цьому взяв участь лише в 3% голосувань. Лідер "Опозиційного блоку" також систематично ігнорував роботу парламентського комітету, і за три роки був присутній лише на 1 його засіданні із проведених 60. Ініціював 27 законопроектів, 2 з яких були прийняті.

Ляшко, за даними КВУ, був письмово зареєстрований на 84% пленарних засідань. При цьому лідер РПЛ пропустив майже половину голосувань у Раді і половину засідань парламентського комітету – відвідав 28 із 68 засідань Комітету з питань податкової та митної політики. При цьому лідер РПЛ є серед народних депутатів, які зареєстрували найбільше законопроектів. За три роки він ініціював 333 законопроекти, 69 із яких стали чинними актами.

Що стосується Тимошенко, то вона, за інформацією КВУ, відвідала 80% пленарних засідань, однак взяла участь лише в третині голосувань. Лідер "Батьківщини" також систематично ігнорувала засідання комітету. Тимошенко стала членом Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин 15 січня 2015 р. і з того часу була присутня лише на 4 його засіданнях. За три роки Тимошенко ініціювала 129 законопроектів, 25 із яких стали чинними актами.

Нагадаємо, що, за підрахунками КВУ, упродовж останніх трьох років 43 народних депутати пропустили до 99% голосувань Верховної Ради.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme