Рейтинг партії Гройсмана зріс утричі після того, як прем'єр заявив про наміри балотуватися в парламент

За партію Володимира Гройсмана "Українська стратегія" готові проголосувати 2,9% виборців, які вже визначилися

Про це свідчать дані оприлюдненого днями опитування Інституту соціологічних досліджень "Основа", передає Depo.ua.

Опитування проводилося 22-27 травня, вибірка склала 2500 респондентів.

В цілому якщо б вибори відбулися в найближчу неділю, 5-відсотковий бар'єр подолали б шість партій. Але оскільки кампанія з позачергових виборів лише стартувала, важлива динаміка рейтингів. З партій, які посіли перші десять рядків в зазначеному опитуванні, чотири політичні сили є абсолютно новими. При цьому партія Гройсмана демонструє найбільше зростання популярності.

Для порівняння: відповідно до моніторингу електоральних настроїв українців, проведеного Групою Рейтинг 16-22 травня, партія Гройсмана набирала 0,9% голосів виборців. Сукупна вибірка склала 2000 респондентів.

Зростання втричі рейтингу популярності партії прем'єра відбулося після того, як Володомр Гройсман оголосив про наміри взяти участь в парламентських виборах. Як повідомлялося, 20 травня глава уряду подав заяву про відставку і оголосив про амбітну мету - привести в Верховну Раду команду професіоналів. На виборах глава Кабміну не буде об'єднуватися з іншими політичними силами. У тому числі - з партією екс-президента Петра Порошенка. "Я вважаю, що ми просто різні", - пояснював такий крок Володимир Гройсман.

Якщо Порошенко в своїй кампанії робив ставку на ідеологію, військові та гуманітарні питання, то самостійний політичний проект Гройсмана відповідає запитам виборців на підйом національної економіки та підвищення добробуту як головне завдання для влади. Це ті запити, які під час президентської гонки так і залишилися незадоволеними, насамперед, тому, що колишньому президенту було просто нічого сказати з цього приводу.

У четвер, 30 травня Верховна Рада не підтримала відставку прем'єр-міністра: за відповідну постанову проголосували 97 народних депутатів з 226 мінімально необхідних для прийняття рішення. Коментуючи результати голосування, Володимир Гройсман підкреслив: "Моє рішення (про відставку - Авт.) Було емоцією, а позицією. І ще одне дуже важливо - я ніколи в своєму житті не перекладав ні на кого відповідальність". Неприйняття рішення в парламенті означає, що Гройсман залишається виконувати обов'язки глави уряду до формування нового складу Кабінету Міністрів.

Експерти також вважають, що голові уряду доцільно йти на вибори окремо: рівень впізнаваності та підтримки прем'єра досить високий. За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в березні цього року, понад 13% громадян хотіли б бачити главою Кабміну Володимира Гройсмана. Виборців приваблює системність підходу прем'єра, його наміри суттєво скоротити зовнішній борг країни за рахунок розвитку національної економіки. Зокрема, з ініціативи прем'єра прийнята стратегія управління зовнішньої борговим навантаженням, відповідно до якої до 2020 року виплати за зовнішніми зобов'язаннями скоротяться до 50% від ВВП.

Такий конкретний план вигідно відтіняє партію Гройсмана на тлі політичних проектів, які захоплені зовнішньої мішурою і заграванням з електоратом. Нескінченне "свято" в телевізорі поступово стомлює виборця. Він звикає до шокуючих новин і хочеться повернутися в "лампове" минуле, де завжди знайдуться приємні спогади.

Тому при такій позитивній динаміці зростання рейтингу "Української стратегії" має всі шанси подолати 5-відсотковий бар'єр і сформувати в новому парламенті власну фракцію. І, не виключено, - увійти до складу нового уряду. Хоча тут на шляху стає президент Зеленський і його команда, яка буде до останнього битися за "свій" уряд. Але, як показують вже перші тижні, президент - не всесильний, коли знаходяться політики, здатні йому протистояти.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme